U lounské tůně čekal na děti vodník

Jarka Cibulková 2011-06-23 10:45:00

Louny – Ekologická akce pro děti, která se konala nedávno v lounském parku, byla pojata jako cesta za tajemstvím. Aby je děti z Mateřských škol odhalily, musely projít 12ti zkouškami, které byly zaměřené jak na praktické dovednosti(zdolávání překážek, záchrana ohrožených zvířátek, zkouška obratnosti, čištění rybníka), tak na znalosti přírody (třídění zvířat – lesní, vodní, domácí, poznávání rostlin) a znalosti města Loun (fotky lounských lokalit).

Na každém stanovišti získaly děti jeden dílek skládačky, kterou na konci cesty sestavily a dozvěděly se tak,jak najít tajemství lounské tůně – vodníka s hrncem plným sladkostí pro každé dítko. Účastnilo se celkem 9 tříd ze 6 ti lounských školek (230 dětí). Soutěžilo celkem 13 čtyřčlenných týmů (5 ZŠ),které se skládaly ze žáků 3. a 4. tříd (celkem 52 dětí), které školy vyslaly jako své reprezentanty (každá škola mohla vyslat až tři týmy). Tři dovednostní úkoly byly identické s těmi pro MŠ (čištění vody, třídění odpadků, revitalizace rybníka), zbylých devět úkolů bylo zaměřeno na znalosti z okruhu vlastivědy a přírodovědy (poznávání léčivek, dřevin, nerostů a hornin, znalosti ptáků, stop a siluet zvířat, odhad stáří stromu…). Rozhodoval dosažený počet bodů a celkový zaběhnutý čas. Výsledky byly následující: 1. místo: ZŠ J. A. Komenského (Jan Rejnek, Jakub Vohánka, Jirka Mauer, Zdeněk Košťál), 2. místo ZŠ 28. října (Jan Matras, Radek Doskočil, Miroslav Hotový, Matěj Moravec), 3. místo ZŠ Prokopa Holého (Martin Čonka, Kristýna Přibylová,Michaela Staňková, Zbyněk Firstl). Předání cen proběhlo na radnici v Lounech.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.