V Lounech už se zase vaří pivo

Jarka Cibulková 2013-09-17 13:54:00

Louny – Tvrďák a JanTar jsou názvy nových piv, které zhruba po půlce října letošního roku budete moci ochutnat v Lounech. Společnost Pivo ZLoun založili sládek Radek Taraba a majitel restaurace Ája Roman Tvrdý. Minipivovar vznikne rozšířením sportbaru Ája na letním cvičišti. Společné prostory nabídnou posezení až sto sedmdesáti hostům.

Varna bude umístěna v patře restaurace. Za přítomnosti sládka R. Taraby se budou provádět exkurze. „Ve středu jsme sanitrovali, ve čtvrtek se vyrobila jalová várka, od pátku bude pivo týden kvasit, poté se mu sníží teplota a měsíc bude dozrávat v ležáckých tankách. První pivo by tak Louňáci mohli ochutnat po druhé polovině října,“ popsal výrobu zlatého moku sládek Radek Taraba.
Zatím se budou vyrábět světlá dvanáctka Tvrďák, jejíž jméno vzniklo po Romanu Tvrdém, majiteli nekuřácké restaurace Ája. Polotmavá jedenáctka JanTar dostala jméno po bratranci sládka Radka Taraby Janovi. „Dále budeme vařit tmavou třináctku a ještě speciální piva, třeba na Vánoce, ale i během roku, k dostání budou v ozdobných lahvích,“ přiblížil Taraba.
„Chtěli bychom navázat na tradici lounského piva, to se tu vařilo dobré, ale postupem času se kvalita snížila kvůli prodloužení trvanlivosti. To my naše pivo nebudeme ani filtrovat ani pasterizovat, aby neztratilo svou chuť. Budeme vyrábět živé pivo, které se bude muset rychle spotřebovat. Uvažujeme, že bychom mohli ročně vyrobit 1500 hektolitrů piva, polovina bude sloužit pro Áju, něco se bude distribuovat do lounských restaurací a nabídneme zákazníkům i natočení piva do PET lahví, na což máme speciální zařízení, kam uniká málo kysličníku,“ dodal své vize sládek.
Minipivovar navíc nyní vypsal soutěž o nejvhodnější název restaurace. Výherce, který pošle do konce října na adresu pivozloun@seznam.cz svůj tip, si odveze 30 litrový sud piva. Bližší podmínky najdete na http://www.pivozloun.cz/.  Na snímku Sládek Radek Taraba si vybaluje scezovací káď.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.