Glosa Pavla Macáka: Železožrouti útočí

Pavel Macák 2013-09-27 00:15:00

Tak už si opravdu připadám jako v nepovedené sci-fi pohádce, ve které na lounský region útočí nezvaní železožrouti a skrytě, leč důrazně se zaměřují na odstraňování všech kanalizačních poklopů, kterých tady je. Pak si na nich tiše někde v koutku pochutnávají a radují se z toho, že alespoň trochu lounskému lidstvu ublížili. Na druhou stranu je to ovšem hodně smutná pohádka. Už proto, že její vinou mohou nastat komplikace nejen pro chodce, kteří do kanálu mohou lehce spadnout, ale i pro auta, pokud je kanál na dešťovou vodu v jejich jízdní dráze. Následky pak mohou být více než nemilé.

Předminulý týden se jen v Lounech ztratilo téměř dvacet poklopů a minulý týden hlásil starosta Černčic zmizení minimálně šesti litinových deklů. Policie je zatím bezradná, i když by možná stačilo občas projet v noci městem, nebo se pídit ve sběrných surovinách. Ale i lidé mohou pomoci, když uvidí „železožrouty“, jak se mordují s vytažením poklopu. Lounská Technická správa města dokonce slíbila za jejich dopadení tučnou finanční odměnu. Já osobně lituji toho, že v Česku již není starověké právo, které za krádež stanovovalo trest useknutí ruky nebo alespoň pětadvacet ran holí. Možná by to pomohlo.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy