Rozhovor se starostou Radovanem Šabatou na ožehavé téma. Nebylo lepší koupit Dům kultury než Zastávku?

Pavel Macák 2013-12-03 10:02:00

Louny – Před tím, než zastupitelstvo města schválilo v červnu loňského roku nákup kulturního sálu Zastávka v Lounech za necelých 11 milionů korun od soukromé osoby s tím, že nejnutnější opravy pro zprovoznění budou stát 3,7 milionu korun, nabízela se možnost koupit Domu kultury za 14,5 milionu korun a náklady na jeho rekonstrukci se pohybovaly kolem čtyřiceti milionů korun. Nebylo tehdy rozumnější koupit Dům kultury, když stávající odhad rekonstrukce zastávky se pohybuje na hranici třiceti milionů korun?

V té době nebyla reálná možnost ucházet se o dotaci z ROP Severozápad. Proto náš záměr směřoval na co nejlevnější a minimalistické řešení, kterým se jevila rekonstrukce sálu Zastávky. Ano, první odhadované náklady na zprovoznění sálu na Zastávce opravdu byly okolo 4 až 5 milionů Kč. V této variantě bylo uvažováno pouze se základními úpravami hlavního sálu a nebylo počítáno s úpravou suterénních prostor, ani s kompletním vybavením Zastávky, jako je například zvuková a osvětlovací technika či další vybavení jeviště, hlediště či ostatních prostor. V případě možnosti získání až 85% dotace z Evropských fondů, jsme se rozhodli, provést rekonstrukci kompletní, celého objektu s dodáním veškerého vybavení nutného pro provoz tohoto typu kulturního zařízení.
V případě pořízení Domu kultury byla částka na rekonstrukci počítána projektantem pouze odhadem podle kubíkové, zastavěné plochy a byla vypočtena na 45 mil. Kč. Jelikož se jednalo pouze o odhad, mohla být následná skutečná cena rekonstrukce i vyšší. Jelikož v té době nebyla možnost ucházet se o dotace z Evropských fondů, které v tu dobu byly pozastaveny na neurčito, bylo pro zastupitelstvo odkoupení DK velikým rizikem s nejistým výsledkem. Na jednu investici města ve výši větší jak 60 mil. Kč nemělo, ani v současnosti nemá prostředky. Tato výše je stejná, jako byla cena rekonstrukce našeho Vrchlického divadla.
Kdyby se mohla veřejnost dočkat otevření Zastávky?
Minulý čtvrtek byly odevzdány obě žádosti o poskytnutí dotačních titulů (jak na Zastávku, tak i na Zelené náměstí) na ROP. Na základě přidělení čísla jednacího již nyní můžeme zahájit všechny práce spojené s vypsáním výběrového řízení na dodavatele stavby. Pokud vše půjde dle našich představ, rádi bychom novou taneční sezonu v roce 2014 již zahajovali v tomto obnoveném kulturním stánku.
Děkuji za odpovědi. Pavel Macák

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.