Radnice nepřispěje mladým atletům. Proč zrovna my, ptají se

Redakce 2014-03-01 01:59:00

Louny – Sportovní komise při radě města Loun zamítla žádost Atletického oddílu při ZŠ Prokopa Holého o přidělení příspěvku na činnost v letošním roce. Atletům se to pochopitelně nelíbí, vždyť v jejich klubu se královně sportu věnuje 33 dětí, 4 trenéři a všichni pochopitelně zdarma. Podle nich navíc splnily všechny podmínky pro přidělení příspěvku, přesto peníze, na rozdíl od jiných oddílů, nedostaly.

Trenér Jan Hřích, bývalý úspěšný atlet, jehož bratr Václav byl dokonce v minulosti atletickým reprezentantem, nám k tomu do redakce napsal:

„Na stránkách Městského úřadu Louny jsem nyní zjistil, že náš atletický klub nedostane žádný finanční příspěvek na mládež pro rok 2014. O tomto rozhodla sportovní komise, která zasedala 21. ledna a informace o zasedání podala na stránky MÚ Louny až 11. února. Jsem z toho všeho trošku rozčarován a hlavně vyjádření komise, mi dává otázky, typu z jakých prostředků má být v našem klubu financována mládež? Vždyť my se věnujeme mládeži ve volném čase? Tréninky máme od 16 do17 hodin kromě pátku každý den, zaregistrováni jsme u ministerstva vnitra od ledna 2011. Tak proč toto vše? Splnili jsme všechna pravidla pro dostání peněz!!! V roce 2010 jsme začínali skromně, kdy u nás trénovalo 8 atletů a v současné době evidujeme 33 atletů a čtyři trenéry. Nedivte se, že jsem z toho všeho naštván a rozčarován. Podle pravidel při rozdělování peněz to zde zavání slovem „diskriminace“ začínajících oddílů a je mi z toho na nic. Podáme odvolání a uvidíme. Pořád to nemohu pochopit. Oddíl Basket Academy Louny, který funguje jeden rok, pracuje s mládeží v rámci kroužků při škole a při tom obdrželi celkovou částku 13 233 Kč, kde k tomu je započítaná i částka na uspořádání soutěže. Když si to shrnu, tak nefungují třetím rokem, neboť jsou zaregistrováni v roce 2013, pracují s mládeží v rámci školního vyučování a nepořádají již pátý ročník soutěže. Tak nevím? Co pravidla? Nemám nic proti zmiňovanému oddílu. Každý, kdo se věnuje mládeži je podle mne nedoceněn a měl by být placen „zlatem“, ale chci pouze poukázat na skutečnost, jak ze strany sportovní komise a města Louny je vedena politika na rozdělení peněz. A stále se ptám, proč? Snad mi na to někdo odpoví na schůzi zastupitelstva, která se koná 24. února,“ uvedl v dopisu Jan Hřích.
O vyjádření k této problematice jsme požádali také sportovní komisi při lounské radě města:
„Žádosti doporučené k zamítnutí: Atletického klubu při ZŠ Prokopa Holého Louny, žádost Sportovního klubu Ohře Louny, Okresní rady Asociace školních sportovních klubů Louny. Po dlouhé diskuzi se komise rozhodla tyto žádosti vyřadit z hodnocení s tím, že stejně jako v předchozích letech řešila, zda by tyto kluby měly být hodnoceny dle kritérií pravidel rady města č. P16/2012 a financovány z prostředků sportovní komise či nikoli. Komise je toho názoru, že kluby fungující při školských zařízení, a jejichž členskou základnu tvoří především jejich mládež, by měly být financovány z jiných prostředků. Uvedená pravidla byla koncipována především pro
organizace, které pracují celoročně s mládeží ve volném čase (mimo školní výuku). Při projednávání žádosti AK při ZŠ Prokopa Holého ještě proběhla diskuze o podmínkách uvedených v pravidlech, které se týkají doby existence organizace a zaregistrování u ministerstva vnitra. Vzhledem ke skutečnostem doporučuje komise připravit v letošním roce úpravu svých pravidel.“

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy