Zámecký zahradník vrací úder

Jan Vnouček 2014-03-26 00:40:00

Krásný Dvůr – Poškození keřů v zámecké zahradě jsem nezavinil! To tvrdí Martin Petráš, který od loňského února pracuje jako zahradník na Zámku Krásný Dvůr. Touto obcí se totiž šíří pomluvy, které tvrdí opak. Ty podle něj diskreditují jeho profesní pověst a špiní u veřejnosti jeho dobré jméno. A to přesto, že policie pachatele nenašla a vyšetřování nedávno odložila. Odborný posudek konstatoval, že cenné tisy a buxusy v hodnotě 759 tisíc korun byly v létě spáleny aplikací herbicidu Roundub, který je určen na hubení plevelů.

Petrášova trpělivost přetekla po přečtení anonymního článku, který vyšel v březnovém čísle měsíčníku Krásnodvorsko, což je oficiální zpravodaj obce Krásný Dvůr. V něm pisatel podepsaný jako „Občan Krásného Dvora“ napadá především  kastelánku Michaelu Hofmannovou. Obviňuje ji, že nechala zdevastovat zámeckou zahradu, zároveň se ale sugestivně  ptá: „Kdo a kdy konečně vykope toho zahradnického břídila za bránu zámku a katastr Krásného Dvora?“
To si ovšem Petráš nechce nechat líbit. „Veřejné ostouzení a šikanování mé osoby už přesáhlo všechny meze,“ stěžuje si a důrazně odmítá, že by škody na porostech způsobil jeho tvarovací řez. Dokazuje to i výsledky ministerské kontroly, která neshledala jeho pochybení.
Sám podal trestní oznámení kvůli šikaně ze strany některých pracovníků zámku a zneužití svých důvěrných osobních informací. „Je tu proti mně vedena soustavná kampaň a je mi i vyhrožováno,“ stěžuje si. Policie ale v tomto případě žádný trestný čin neshledala.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.