Z rybníka vylovili i sedací soupravu

Veronika Salášková 2011-05-08 00:08:00

Libočany – Již třetí rok za sebou uspořádal předposlední dubnovou sobotu Obecní úřad Libočany úklid obce a jejího okolí. Sraz pro dobrovolníky byl v 9 hodin na Bílé koze na sběrném dvoře. Účastníci zde obdrželi rukavice a pytle na odpad. Rozdělili se na dvě skupiny, první šla směrem čistit okolí vesnice na Zlaťák, mezi zahrádkami a okolo rybníků. Z rybníka se jim podařilo vytáhnout sedací soupravu, kterou sem někdo vyhodil, i přestože cesta k rybníkům vede přímo okolo vrat sběrného dvora.

Druhá skupina sbírala odpadky okolo fotbalového hřiště a řeky. Naplněné pytle s odpadky svážel malotraktor a traktor. Obě skupiny se poté setkaly na sběrném dvoře na Bílé koze a vyrazily jedna směrem k Čeradicím a druhá k viaduktu za vesnicí.
„Každý rok nacházíme okolo obce čím dál tím míň nepořádku, nevíme ale, jestli to není tím, že už jsme ho v předchozích letech většinu vysbírali, nebo lidé začali do přírody odpadu odhazovat méně,“ řekl místostarosta obce Bohumil Pleticha. První rok, kdy obec úklid pořádala, se na sběru sešlo okolo sedmdesáti lidí, vloni jich už bylo padesát. Letos jich sbírat přišlo asi jen 35, většinu z nich tvořily děti a mládež. Z dospělých obyvatel obce chodí pravidelně ti stejní lidé, je dobře, že většinu sběračů tvoří děti a mládež, protože se tak učí větší odpovědnosti vůči přírodě.
Když úklid skončil, všichni dobrovolníci si za odměnu mohli opéct buřty a dát si limonádu.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy