Kdo podal návrh na neplatnost voleb se už ví, ale jak to bylo doopravdy?

Pavel Macák 2014-12-03 08:02:00

Postoloprty – Klubko předvolební záhady se nyní podařilo rozplést policistům postoloprtského oddělení. Tam totiž podal trestní oznámení bývalý starosta Václav Ibl na neznámého pachatele, který zneužil jeho jméno a 24. října podal na Krajský soud návrh na neplatnost hlasování a neplatnost voleb. V něm se konstatovalo, že „…volební strany č. 8 Občané pro město a venkov – nezávislí vyhrála neoprávněně, neboť používala v předvolební kampani rasisticky zaměřená hesla proti nepřizpůsobivým občanům našeho města…“. Václav Ibl se proti tomu okamžitě ohradil a požádal Krajský soud, aby okamžitě toto podání návrhu odložil, protože on toto tento návrh k soudu nepodával. To se také stalo a Krajský soud v Ústí nad Labem 29. října svým usnesením řízení zastavil.

Téhož dne se na policejní oddělení v Postoloprtech dobrovolně dostavil s podáním vysvětlení bývalý místostarosta Miroslav Solar, protože se domnívá, že se také stal obětí podvodného jednání někoho, kdo zneužil jeho osobu k podání stížnosti na průběh voleb. Solar uvedl, že jeho volební sdružení se dohodlo těsně po volbách s Miroslavem Krbcem, Luborem Andreasem, Rostislavem Michalčíkem a Lenkou Kováčovou, že podá návrh na zneplatnění voleb. „Tento návrh jsme chtěli podat, abychom oddálili z taktických důvodů konání ustavujícího zastupitelstva,“ uvedl Solar. S Andreasem pak společně sepsali návrh na neplatnost voleb a Solar jej měl 24. 10. ráno odvézt na Krajský soud.

Více informací najdete v tištěném vydání Lounského pressu, který vychází dnes 3. prosince.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy