Hamousová se vrací do křesla starostky

Veronika Salášková 2015-01-20 14:29:00

Žatec – Pouhých 62 dní strávili ve funkci starosta Aleš Jelínek a místostarosta Miroslav Jan Šramota. Na jednání zastupitelstva ve čtvrtek 15. ledna byli spolu se zbývajícími třemi členy rady odvoláni. Stalo se tak díky hlasu Milana Pipala (KSČM), který se přidal k deseti opozičním zastupitelům. Starostkou Žatce byla poté opět zvolena senátorka Zdeňka Hamousová. Místostarostou se stal ředitel Chrámu chmele a piva Jaroslav Špička. Další členové nové rady zatím zvoleni nebyli.

Zasedání zastupitelstva ve čtvrtek 15. ledna trvalo rekordních 6 a půl hodiny. Začalo v 17 hodin a skončilo několik minut po půl dvanácté v noci. Došlo během něj ke změně na vedoucích postech města. I na toto jednání zastupitelstva dorazil značný počet obyvatel města. Stejně jako na předchozích dvou zasedáních měli problém se do sálu vejít, místa k sezení se rozhodně nedostala na všechny. Zvýšenému zájmu ze strany veřejnosti se jednání zastupitelstva začala těšit po ustavujícím zastupitelstvu po komunálních volbách v polovině listopadu. Na něm koalice KSČM, ČSSD a dvou zástupců Strany svobodných občanů zvolila do čela města starostu Aleše Jelínka, jenž ve volbách kandidoval jako člen Svobodných. Místostarostou se stal Miroslav Šramota, volební jednička a předseda žatecké ČSSD. Spojení silně pravicové strany Svobodných s komunisty a z něj vyplývající povolební uspořádání Žatce, vyvolalo ve městě řadu protestů. Prvním z nich byla demonstrace na náměstí Svobody 17. listopadu a petice za odstoupení Aleše Jelínka z funkce starosty města. Text petice také požadoval, aby se do čela města vrátila dosavadní starostka Zdeňka Hamousová. Ta získala ve volbách nejvyšší počet preferenčních hlasů ze všech – 1595 a její uskupení Volba pro město (VPM) v nich zvítězilo. Řada občanů dorazila proti novému vedení protestovat také přímo na dvě jednání zastupitelstva, která se konala v prosinci.

Pokud chcete vědět více, kupte si dnešní vydání Žateckých novin

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy