Úspěšné zimní setkání šermířů

Lucie Steklá 2015-02-05 13:30:00

Podbořany – Stovky diváků zavítaly v sobotu odpoledne na Zimní bitvu v Podbořanech. Jedno z největších zimních utkání šermířů v regionu se uskutečnilo po roční odmlce, a kdo se ho zúčastnil, nelitoval. Děj přítomné, děti i dospělé, zavedl do počátku 15. století do doby rodícího se husitství v českých zemích. Návštěvníci viděli souboje desítek šermířů, dobývání tvrze, střílelo se z dobových zbraní. Příběh divákům přiblížil smutný osud dobrotivého pana Jindřicha z Hluban, který všem pomáhal a osud se mu takto odvděčil. V boji skončil bez lupu, s vypálenou tvrzí Husity a hlavou v dlaních.

Šermířské podívané, kterou vidělo na osm stovek návštěvníků, se zúčastnily dvě stovky mužů a žen s mečem. „Děj bitvy byl velice pěkný, všechno proběhlo dobře. Scénář zaměřený na husitské období připravila skupina W-arlet z Roztok. Myslím, že se letošní bitva podařila,“ uvedl jeden z organizátorů Ondřej Dragula. Jednalo se o jedenadvacátý ročník bitvy. Dobývání tvrze se uskutečnilo po roční pauze, loni se nekonala. „Důvody byly hlavně finanční. Předchozí ročník se bohužel tolik nevydařil, museli jsme se z toho vzpamatovat. Možná i kvůli mrazivému počasí nepřišlo takové množství diváků, jako chodilo dříve,“ vysvětloval odmlku O. Dragula. Počasí podle jeho slov ale není žádný rok zcela ideální. Před zahájením samotné bitvy se dopoledne prošel průvod šermířů městem, cílem bylo náměstí, kde se konaly šermířské a taneční ukázky. A jak to bude příští rok? Opět pauza, nebo pokračování? „Zatím úplně nevíme, ale asi se za rok utkáme znovu,“ dodává organizátor. Fotogalerii k akci najdete zde.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.