Město je prý nyní bezpečnější: Strážníci bez maturity budou muset svléknout uniformu

Pavel Macák 2015-02-18 13:04:00

Louny – O bezpečnostní situaci v Lounech minulý týden jednala rada města za účasti vedení oddělení Policie ČR, dopravní policie a městské policie. „Na tomto jednání bylo konstatováno, že se v uplynulém roce snížil nápad trestné činnosti ve městě. Vedení policie si pochvalovalo spolupráci s městskými strážníky. Také se ukázalo, že většinu spáchaných trestných činů mají na svědomí osoby ze sousedních okresů. V posledních měsících se značně rozmohly krádeže Škoda Octavia a VW.

Rozhodujeme se proto, že bychom na vlastní náklady umístili na výpadové silnice z města bezpečnostní kamery, aby při vyšetřování bylo jasné, kterým směrem odcizená auta mizí. Je to ovšem zatím jen úvaha, kterou by bylo dobré realizovat,“ uvedl starosta Radovan Šabata.
Radní v souvislosti s bezpečností ve městě také projednávali a schválili žádost městské policie o udělení výjimky na zadávání veřejných zakázek na opravy a servis služebních vozidel, pořízení výstroje a výzbroje strážníků, správu počítačové sítě a školení strážníků. „Zvažujeme také vybavit strážníky dalším elektroskútrem. Tento se velice osvědčil už kvůli úspornému provozu,“ dodal starosta.
Nemalým problémem u lounské městské policie bude vládní požadavek, který stanovuje, že každý strážník musí mít maturitní vzdělání. Takových strážníků, kteří tuto podmínku nesplňují je pět, z nichž dva si již vzdělání doplňují.

Více čtěte dnes 18. února v Lounském pressu

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.