Po hektických přípravách žádost o dotaci schválena

Alla Želinská 2015-03-02 14:03:00

Postoloprty – Téměř na poslední chvíli, v pondělí 23. února, odvezl starosta Postoloprt Zdeněk Pištora do Ústí nad Labem žádost o dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad na projekt rekonstrukce komunikací ve Wolkerově a Alšově ulici a na Jiráskově náměstí v Postoloprtech. Podání žádosti o dotaci na projekt o celkových nákladech 9,5 milionu korun schválilo zastupitelstvo města ve středu 18. února.

„Úterý 24. února je poslední den, kdy se žádost může podat. Je to až neuvěřitelné, ale nakonec po hektických přípravách to vypadá, že stihneme všechny náležitosti a žádost bude kompletní,“ uvedl po jednání zastupitelstva starosta Zdeněk Pištora. Podle něj by dotace městu velmi pomohla, protože by oproti původně schválenému rozpočtu značně ušetřilo a ještě by navíc udělalo o jednu velkou akci navíc na rozdíl od původního plánu investic (Wolkerova a Alšova ulice byly v původním rozpočtu zařazeny s částkou téměř 5,5 miliónu korun).
Zastupitelé v Postoloprtech ve středu večer třinácti hlasy z celkových patnácti rozhodli, že město má podat žádost o dotaci a v případě jejího schválení se pustit do předfinancování projektu včetně příslušného rozpočtového opatření. V ideálním případě – tj. při získání maximální možné dotace ve výši 85 % – by se město podílelo na akci částkou 1,4 milionu korun.
Někteří zastupitelé kritizovali časový tlak, krátkou dobu na přípravu celého projektu, prostudování materiálů a rozhodnutí. Stejně tak i některé dílčí součásti jednotlivých plánovaných úprav. Nakonec však projekt jako celek a podání žádosti o dotaci schválili.
Proti schválení se vyslovili jen dva zastupitelé – Petr Říha a Jaromír Vápeník. „V tomto případě jsem nemohl podpořit navrhované investice. Vadí mi šibeniční termín na přípravu, což může vést k chybám v projektu a podobným potížím, které nyní řešíme dodatečně po stavbě sportoviště na Draguši a rekonstrukci Mírového náměstí. Také jsem se chtěl držet už schváleného rozpočtu a plánu investic města na letošní rok a nedělat v něm žádné riskantní změny, aby městu pak peníze nechyběly jinde,“ uvedl na náš dotaz Jaromír Vápeník.
Rozšíření parkoviště na Jiráskově náměstí před zdravotním střediskem, což je součástí projektu, si přejí i někteří obyvatelé města. Dvaatřicet lidí podepsalo nedávno petici s tímto požadavkem a doručili ji městskému úřadu.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol