Komise zváží, jak dál s lounským vábením

Lucie Steklá 2015-07-01 12:28:00

Louny – Letošní Letní lounské vábení má již kompletní program. Návštěvníci se mohou těšit na  známé kapely, sportovní a kulturní události, závody dračích lodí i několik novinek. Lounská radnice součas-ně s přípravami programu ale řeší, jak se slavnostmi dál.

„Jde o spokojenost návštěv-níků, ohled ale musíme brát také na finanční stránku. Není jednoduché třídenní slavnosti financovat,“ uvedl Radovan Šabata, starosta Loun. Sponzorské přís-pěvky se shánějí stále hůře. Před komisí tak znovu stojí otázka myšlenky celého konceptu. Mezi možnostmi je také sjedno-cení letních slavností do jednoho či dvou dní. „O konceptu se budeme do budoucna bavit. Zvláště, kolik dní by mělo vábení trvat. Musíme si položit otázku, zda-li by nestačilo, aby trvalo jen dva dny. „Podle mého osobního názoru jsou tři dny hodně. Po náročném pátku a sobotě už na nedělní program nejsou síly. Třeba na promítání filmu v letním kině v neděli večer, ač bych se také rád přišel podívat,“ dodal starosta. Podle jeho slov organizace, působící v Lounech, v rámci vábení pořádají řadu akcí. Lidé tak mají sice na výběr, nikdo ale nestihne navštívit vše. Během letních měsíců je tu dalších pět týdnů, kdy mají organizace možnost svoje akce uspořádat.
Rozpočet na jeden ročník Letního louns-kého vábení je přibližně 1,3 milionu korun. Dříve velkou část nákladů, zhruba dvě třetiny, pokryly sponzorské dary.  „Letos to prozatím vypadá, že slavnosti budou stát městskou pokladnu kolem 900 tisíc. V loňském roce to bylo o zhruba tři sta tisíc méně. Hledání sponzorů ale ještě není u konce. Exkluzivity na prodej svých výrobků na slavnostech se ale například vzdala skupina Heineken. Místo dřívějších 300 tisíc je  letos podpoří třetinovou sumou.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy