Zařízení pro uprchlíky v Drahonicích otevře již 5. října: V pátek vpodvečer si ho budou moci prohlédnout všichni zájemci z řad v

Alla Želinská 2015-09-29 08:35:00

Drahonice (čtk, až) Ministerstvo vnitra otevře už v pondělí záchytné zařízení pro uprchlíky v Drahonicích. Areál bývalé věznice bude mít kapacitu 240 lidí, potvrdila na dotaz novinářů Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra. Proti otevření se postavily okolní obce i Ústecký kraj.

Záchytné zařízení začne podle ní sloužit uprchlíkům od 5. října. „Cizinci budou do tohoto zařízení přijímáni podle aktuální situace. V zařízení budou ubytováni zejména muži,” řekla Hana Malá. Ministerstvo dokončuje úpravy areálu. „V tuto chvíli objekt vybavujeme, probíhají úklidové práce, kontrolou procházejí jak topný systém, tak rozvody vody a další technická zařízení. Také probíhá přijímání zaměstnanců, kteří procházejí proškolením,” uvedla Malá.

„Určitě využijeme aspoň toho, že v pátek 2. října v době od 17 do 19 hodin připravované zařízení pro uprchlíky v Drahonicích bude otevřeno pro veřejnost, bude tam možné přesvědčit se, jak je zařízení připraveno na zahájení provozu,” sdělil Regionu Podbořanska starosta Lubence Jiří Chaloupecký.

Věznice byla svou kapacitou 228 míst nejmenší věznicí pro samotný výkon trestu odnětí svobody. V době před amnestií ke konci roku 2012 v ní bylo 296 vězňů.

Proti záměru zřídit v Drahonicích zařízení pro uprchlíky se postavily jak okolní obce, tak Ústecký kraj. „Ústecký kraj má dost svých problémových lokalit. Máme obavu, že pokud tady budou migranti, může to situaci ještě zhoršit,” řekl ústecký hejtman Oldřich Bubeníček. Se zařízením nesouhlasí ani městečko Lubenec, pod jehož správu Drahonice spadají. Starosta Jiří Chaloupecký už dříve řekl, že vznik utečeneckého tábora je v rozporu s územním plánem obce a obec je zásadně proti tomu. Místní lidé kvůli zařízení pro migranty sepsali i petici. Z Lubence je to zhruba deset kilometrů do Tisu u Blatna, do jehož katastru patří areál v Balkové, kde má být další podobné zařízení. Do provozu by mělo být uvedeno v roce 2016.

Dohled v okolí posílí i policie. „Jak bylo přislíbeno, bude posílen přímý výkon služby v terénu v působnosti obvodního oddělení Podbořany,” sdělila krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Kolik policistů krajská správa nasadí, to ale neupřesnila.

Podle údajů Správy uprchlických zařízení bylo k 23. září v zařízeních pro zajišťování cizinců 860 lidí. Zařízení pro zajištění cizinců fungují už v Bělé – Jezové na Mladoboleslavsku, Zastávce u Brna a ve Vyš-ních Lhotách na Frýdecko – Místecku.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy