Ztracené naslouchátko se našlo

Iveta Drlíková 2015-09-29 14:23:00

Žatec – V minulém vydání jsme psali o ztrátě vnější části kochleárního implantátu, o který před měsícem přišla během vycházky holčička z žatecké Mateřské školy speciální. V textu jsme popsali místa, kde se děti během vycházky pohybovaly, a žádali veřejnost o pomoc.

Po naslouchátku intenzivně pátrala nejenom celá školka, která hledání podpořila ještě vylepením plakátů, ale i řada dalších dobrovolníků a také speciálně vycvičený pes pod vedením Josefa Bohdala. „Hana Řeháková z květinářství u hřbitova pohotově oskenovala náš leták a na sociální síti Facebook vytvořila příspěvek vybízející k hledání, který sdílelo 639 lidí. Navrhovala i finanční sbírku, stejně jako pan Štěpánek ze Žatce i pan Zahradník z Klášterce nad Ohří, kterou jsme nakonec nemuseli využít, protože naslouchátko se v úterý, k naší velké radosti, našlo,“ volal nám minulou středu do redakce ředitel MŠ Speciální František Holý.
Důležitou zdravotní pomůcku objevil během sekání trávy u hřbitova Jaroslav Surový, který se o jeho ztrátě dozvěděl den předtím z letáku a v úterý ráno ještě z článku v Žateckých novinách, takže věděl, na koho se má obrátit. Dopoledne tak přišla na mobil ředitele MŠ tato zpráva: „Prosím, zavolejte mi, našel jsem vaše naslouchátko.“ Díky němu je tak zdravotní pomůcka více než po měsíci na světě a po přezkoušení a seřízení v motolské nemocnici bude zase sloužit. „Byli jsme velice šťastní, že se takto drobná, ale velice drahá a především moc důležitá věc našla. Když jsme nález oznámili babičce, která má holčičku v pěstounské péči, štěstím se rozbrečela. Jak je vidět, dobrých lidí, kteří mají srdce otevřené, je stále dost,“ těší ředitele. Na předání naslouchátka vyrazila minulý týden celá třída, včetně jeho majitelky. „Opravdu není zač. Udělal by to doufám každý, kdo by ho našel,“ reagoval skromně na jejich poděkování Jaroslav Surový, který se zajímal především o to, zda je naslouchátko v pořádku.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.