Blesková povodeň na Petrohradsku

Jan Vnouček 2011-09-07 00:00:00

Stebno, Petrohrad – Obloha se otevřela. Náhlá dešťová průtrž mračen v noci z minulé středy na čtvrtek  poškádlila nejen vodohospodáře, ale i chataře a silničáře. Někdo se už asi nemohl dívat na vypuštěný Stebenský rybník a jen byla dokončena a majiteli předána rekontrukce jeho hráze, napršelo do něj tolik vody, že by se tam mohly hned vysadit ryby.

„Zkušební provoz hráze začal,“ smála se Iva Laurichová z odboru životního prostředí MěÚ Podbořany. Ale pak zvážněla, protože vodní živel vypláchl několik sklípků ve Stebně, v chatové osadě nad rybníkem.„Kolem chat tam do rybníku teče z lesa bezejmenný přítok, který je po většinu roku suchý. Teď za dvě hodiny nadělal takovou paseku, že hasiči čerpali vodu ze sklepů celou noc,“ uvedla.
Ve stejný čas zatopil rozvodněný potůček též silnici u bývalého pivovaru v Petrohradě. „Je tam asi ucpaná propust pod silnicí. Budeme to ještě řešit,“ dodala.
Voda začala vytékat voda v místě, kde končí obecní chodník ze starého Petrohradu a zalila silnici III/2243. „V těchto místech je potok z Bažantnice ukrytý pod terénem a pravděpodobně ucpán. Bohužel zatím nebyl určen majitel skrytého díla, kudy potok protéká, takže se neví, kdo by to měl opravit,“ vysvětlila  petrohradská starostka Jitka Dondová.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.