Bývalé židovské ghetto se vrací do své původní podoby

Redakce 2011-09-09 00:00:00

Rakovník – Do původní podoby ze 17. století se v těchto dnech vrací židovská čtvrť v Rakovníku. Asfaltovou silnici tu nahrazuje kamenná dlažba, do ulic se vrátí mobiliář jako lavičky či odpadkové koše, který bude připomínat původní vzhled, a to vše navíc levněji a o několik měsíců dříve.

„U první etapy regenerace městské památkové zóny první etapy byla smlouva nastavena tak, že akce bude uzavřena do konce roku, ale předpokládá se, že v polovině září by mohlo být hotovo,“ říká starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl. „Celkové náklady se předpokládaly ve výši 25 milionů, skutečné budou asi 17 milionů,“ dodává.  Zároveň je také zahájena druhá etapa regenerace židovského ghetta, která předpokládá revitalizaci ulic  Kamená, Masná a Martinovského. Díky nejnižší ceně zakázku vysoutěžila stejná firma, která provedla první etapu. Nyní už vše závisí jen na podpisu hejtmana Davida Ratha. „Regenerace té části bývalého židovského ghetta, kde je synagoga, Vysoká brána, Rabasova galerie by měla zlepšit podmínky pro turisty, ale že by to bylo jako židovské ghetto v Třebíči ne, protože až zas tak významná památka  to není,“ říká tiskový mluvčí Jan Polák. „Budeme ale rozhodně rádi, když se do těchto míst vrátí život,“ dodává.  Dokončení obnovy bývalého ghetta je plánováno na duben příštího roku. “Byl bych rád, kdybychom na to navázali třetí etapou,” říká starosta Nejdl. Můžeme pokračovat směrem na náměstí, kde je take hromada práce. Začínáma sanací na Mariánském sloupu, který se již rozebral. Máme vizi, že v okolí sloupu bude plocha upravená tak, jak by prostor náměstí mohl během pěti let vypadat.”

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.