Tradice, kterou založil Roman Daniš ze Žatce, podeváté

Veronika Salášková 2011-09-09 00:00:00

Velké Kliky, už 9. ročník mezinárodního setkání Žaboobcí, se letos konaly ve dnech 26. až 28. srpna na Slovensku, pořádala je obec Žabokreky u Martina. Své zástupce na ni samozřejmě vyslali i naše Žabokliky, kde se konal loňský ročník. Na Klikách nejde o to zaplatit drahý program s umělci zvučných jmen, ale o setkávání se mezi sebou a nefalšovaném přátelství, které se za ty roky vytvořilo. Letošní raritou bylo, že v tomto roce přibyla další nová obec – Žabeň z okresu Frýdek-Místek, která na akci vyslala své družstvo. Všechny obce vzdaly hold zakladateli Kliků Romanu Danišovi, který přišel s myšlenkou, aby se obyvatelé obcí, které mají ve svém názvu žábu, pravidelně přátelsky setkávali. Za ním k nebi vzlétlo okolo sto lampionů štěstí s poděkováním a dalšími vzkazy.

První den, pátek 26. srpna ve znamení příjezdu jednotlivých týmů do Žabokrek, přivítání se se starými i novými přáteli a losování byl zakončený zábavou. Sobota už patřila hrám. Jako první bylo na pořadu dne fotbalové utkání Slovensko versus Česko. Po obou státních hymnách nastoupila obě družstva v připravených tričkách svých vlastí. Slovenskému týmu se v utkání dařilo lépe. Manažer českého mužstva DJ Majkl bohužel neuspěl s rozptýlením slovenského brankáře, o něž se za vydatné pomoci vnadných českých dívek snažil. Nakonec se proto rozhodl pro krajní variantu – nevratnou investici 10 Euro do lahve borovičky, kterou stvrdil v tu chvíli již domluvenou remízu 5:5. Češi se Slovákům odvděčili tak, že je na penalty rozstříleli. Následovaly čtyři srandovní disciplíny. Jejich principem je, aby družstva pobavila diváky a sebe navzájem. K velkému překvapení všech Žaboklických po sečtení všech bodů skončili namísto očekávaného posledního místa, o něž vždy usilovali, na místě třetím. Vítězem se stal nováček – obec Žabeň, jejíž tým byl ze setkání nadšený. Jako každý rok celou akci moderoval Radek Kajman Komoráš. Kromě soutěží si Žabokreky pro své hosty připravily i další program – výlet do skanzenu nad obcí v kočáře taženém koňmi nebo na valníku za traktorem a poté prohlídku skanzenu.
V pořádajících Žabokrekách u Martina se po loňských volbách vyměnilo zastupitelstvo. Nové vedení obce v čele s novou starostkou přijalo myšlenku setkávání žabích obcí s velkým nadšením, které všechny účastníky utvrdilo v tom, že tato tradice může pokračovat po další dlouhá léta.
„Jako spoluzakladatel této tradice společně s Vláďou Kořenským, Honzou Sivokem a ostatními nadšenci věřím, že při přebrání štafety pořádání jednoho z následujících ročníků přivítáme u nás všechny Žaboobce ve velkém stylu a s podporou obce Nové Sedlo, pod něž Žabokliky spadají,“ sdělil ještě po dvou týdnech z akce nadšený Radek Kajman Komoráš. Neděle už potom patřila loučení a návratu týmů do svých domácích Žaboobcí.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy