Šikulení v mateřském centru

Redakce 2011-09-11 00:00:00

Rakovník – Víte co je to scrapbook? Scrap znamená anglicky odstřižek, book knihu, a dohromady z toho mohou vzniknout krásná fotoalba, záložky na knihy a další věci. Přesvědčily se o tom nejen maminky a nejen z Rakovníka na letošním Letním šikulení v mateřském centru Paleček.

„U nás je to technika, která teprve začíná, ale v Evropě i Americe je už hodně rozšířená,“ vysvětluje lektorka Sylva Šporková, která se scrapbookingu   věnuje již několik let.  „Vyrábíme nejen alba, ale i záložky a přáníčka, budeme dělat notýsky, krabičky, dózy, vše co člověka napadne,“ dodává. Scrapbooking je tvoření, které když někoho chytí, tak tomu propadne, nakupuje a schraňuje a zjistí, že toho má plný byt,” říká lektorka. „Hrozně mě to baví,“ potvrzuje její slova jedna z účastnic kurzu Šárka Giotto.  Čtrnáctidenní tvořivá dílna pro dospělé navazuje na cyklus letních tvořivých dílen. „Letos probíhá již třetím rokem,” říká Jana Učíková z mateřského centra Paleček v Rakovníku, „ poprvé jako vzdělávací akce pro dospělé. Získali jsme grant prostřednictvím o.p.s. Rakovnicko ze  SZIF, státního zemědělského intervenčního fondu.“ Vyhlášenou akci navštěvují ženy nejenom z Rakovníka, ale i širokého okolí a program je opravdu pestrý – učí se tu celý soubor různých kreativních řemesel od keramiky přes výrobu šperků a korálků až po patchwork. „Spoustu maminek některé techniky natolik zaujaly, že si tu nakoupily materiály a chtějí se tomu dál věnovat,“ prozrazuje Jana Učíková.  Nejoblíbenější je podle ní v současné době moderní výroba šperků z polymerových hmot.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy