Nejnebezpečnější zatáčka v zemi je podle odborníků u Pšova

Redakce 2016-03-31 10:42:00

Podbořansko (acz) Odborníci z Centra dopravního výzkumu na základě matematických nehod vyhodnotili, že místem, kde hrozí řidičům největší riziko dopravní nehody v celé zemi, je zatáčka u obce Pšov na Podbořansku. Nachází se na silnici 1. třídy s číslem 27.

Není mnoho zatáček, ve kterých je přímo na svodidlech nalepena reklama na odtahovou službu. V té levotočivé, která se nachází na silnici I/27 bezprostředně před vjezdem do Pšova ve směru od bývalého prvoligového městečka Blšany, však ano. K dispozici jsou dokonce telefonní čísla na dvě různé firmy.
Silnici, která je významným tahem mezi severními Čechami a Plzní, ve velké míře využívají kamiony. Často se při projíždění ostré zatáčky dostávají minimálně částí vozidla do protisměru a ohrožují tak řidiče, kteří přijíždějí ve směru od Pšova. Také mnohá auta jedou ještě pár desítek metrů před záhybem silnice výrazně vyšší rychlostí, než je tam povolená třicítka. Dobrzďují pak doslova na poslední chvíli.
Odborníkům z Centra dopravního výzkumu zatáčka vyšla jako místo, kde se v posledních letech stal z celé tuzemské sítě silnic první třídy a dálnic největší shluk dopravních nehod. Jde přitom jen o ty, které byly nahlášeny policii.
„V letech 2012–14 bylo v úseku, který tady celkem měří zhruba dvě stě metrů, evidováno 38 dopravních nehod, což je skutečně velké číslo. Naším cílem přitom je takováto místa identifikovat, protože jestliže se někde na jednom místě v poměrně krátkém časovém úseku stanou třeba jen tři dopravní nehody, už nemůže jít o náhodu,“ vysvětluje vedoucí oblasti geoinformatiky Centra dopravního výzkumu Michal Bíl. Mapa takových míst, která je k vidění na kdebourame.cz, by pak měla posloužit dopravním inženýrům k přípravě nápravných opatření.
Shluk nehod na tomto místě byl podle něj tzv. aktivní i v loňském roce. „Tehdy se tu stalo pět dopravních nehod,“ dodává Bíl. Snížení počtu dopravních nehod lze nepochybně přičíst vylepšenému dopravnímu značení. Na úseku s dvojitou zatáčkou od Blšan rychlost je z původních 90 snížena postupně až na 30 kilometrů v hodině. Navíc značkami umístěnými v jasně žlutém signálním orámování, díky čemuž se vskutku nedají přehlédnout.
Ve směru od Pšova je varování méně. Jede se tu však do kopce a z padesátky v obci už řidiči vůbec nemají zrychlovat. Naopak dostanou příkaz zpomalit na pouhou třicítku. Ovšem také řidiči přijíždějící k zatáčce odtud jsou ohroženi. Zejména těmi, kteří z kopce projedou zatáčku příliš rychle a dostanou se do protisměru.
Možným řešením by podle odborníků bylo namontování svodidel na druhou stranu vozovky. Místo nich je tu však v současné době jen také již dosti prořídlá řada zelenobílých plastových sloupků, které žádné vozidlo nedokážou udržet na silnici.
„Bohužel v tuto chvíli žádné nové opatření nechystáme. V loňském roce sem na žádost policie bylo přidáno dopravní značení a další prvky. O riziku víme, avšak definitivně ho může vyřešit až chystaný obchvat obce,” uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. „Nyní nezbývá nic jiného než apelovat na řidiče, aby dodržovali stanovenou rychlost,” dodala mluvčí.
Kdy se obchvat začne stavět, to zatím podle Ledvinové rozhodnuto nebylo.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol