Žatečtí kanoisté patří mezi špičku, na světovém šampionátu vybojovali několik cenných kovů

Iveta Drlíková 2016-06-15 10:28:00

Hned čtyři cenné kovy dovezli žatečtí kanoisté z červnového Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Vladimír Slanina ml. (na snímku) vybojoval dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Jeho otec Vladimír společně s Martinem Svobodou přidali další bronz do české sbírky ze závodu dvojic.

Červnové Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě proběhlo v Bosně a Hercegovině a na Balkáně se žateckým borcům dařilo opravdu skvěle. Nejdříve se vydal na trať mladý Slanina v závodu jednotlivců v dlouhém sjezdu. Na technicky náročné, 4,5 kilometru dlouhé trati, se na průběžných mezičasech pohyboval na prvním místě. V závěru závodu se však před našeho kanoistu dostali tři soupeři, i tak byla čtvrtá příčka pro Slaninu zatím nejlepším umístěním na světovém šampionátu. Po tomto závodě na trať vyrazili v kategorii Masters žatečtí deblíři Vladimír Slanina st. s Martinem Svobodou. Téměř tři čtvrtiny závodu se pohybovali těsně na čtvrtém místě. „V posledních šesti stech metrech jsme ještě více zabrali, vydali se ze všech sil a cíl nakonec protnuli na třetím místě,“ popisuje Slanina st. cestu k bronzovému úspěchu. Mistry světa se stali Slováci, stříbro brala další česká dvojice Mornštejn -Šťastný.
Druhý den mistrovství byl na programu nejdříve závod družstev, kde Češi patřili k horkým favoritům. A také si jednoznačně pro zlatou medaili jeli, když na všech mezičasech byli prvním. V závěru se na ně silně dotahovala Francie, ale česká trojice ve složení Rolenc, Haleš a Slanina ml. si zlato uhájila a získala na šampionátu první titul mistrů světa pro českou výpravu. Pro mladého Slaninu to byl zároveň i první seniorský titul na světovém šampionátu.
Čekal ho ale další start v individuálním sprintu, kde si Vladimír věřil v koutku duše nejvíce. „Po dvou loňských nevydařených finálových startech na mistrovství světa i Evropy jsem chtěl konečně prolomit smůlu a získat medaili. Kvalifikaci jsem zajel skvěle a z druhého místa postoupil do večerního finále, kam se nakonec probojovali všichni naši singlíři. Finálová jízda se jela v opačném pořadí, takže jsem měl přehled o dojezdu závodníků startujících přede mnou. Když jsem vyrážel na trať, vedl náš Rolenc před Němcem Weberem a třetí byl průběžně Ital,“ popisuje Slanina. Žatecký závodník zajel finálovou jízdu skvěle a v cíli z toho bylo průběžné třetí místo. Čekalo se pouze na nejrychlejšího závodníka kvalifikace Dazéra z Francie, který však byl v cíli o tři desetiny pomalejší než Vladimír a v českém táboře tak mohla vypuknout radost naplno, protože mistrem světa se stal Rolenc a bronz vybojoval Slanina. „Tohle finále bylo jedním z nejvyrovnanějších v historii, protože prvních osm závodníků bylo v cíli vtěsnáno v minutovém závodě do jedné vteřiny,“ dodává Vladimír.
Závěrečný den mistrovství se jel závod sprintových hlídek. Češi opět patřili k adeptům na medaili. Finále se jelo na dvě kola a počítal se lepší výsledek. Po první jízdě vedli naši před družstvem Francie, třetí byli Chorvaté. Ve druhém kole se všichni ještě zlepšili. Češi jeli jako poslední a museli zajet nejrychlejší čas a to se jim také povedlo. Byl z toho druhý titul mistrů světa a poprvé v historii naši vybojovali titul jak v dlouhém závodě, tak ve sprintu. Česká výprava i díky žateckým závodníkům získala na tomto šampionátu nejvíce medailí a celkem osm titulů mistrů světa.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy