Sympatické dámy soutěžily v televizi aneb Sestřičky z Podbořanska vědí, Co na to Češi

Alla Želinská 2016-06-23 09:47:00

Podbořany – Kdo sleduje televizní soutěž Co na to Češi, jistě si minulý týden všiml na obrazovce známé tváře „od nás“, týmu Sestřičky z Podbořan. Pět zdravotních sester z našeho regionu, Erika, Ivana, Dana, Klára a Zdeňka, si skvěle zasoutěžily – porazily Řízky, postoupily a důstojně se rozloučily s dalším soupeřem – Bulhary.

„Byl to nápad Eriky Šrédlové, zdravotní sestřičky z Mediciny, sestavily jsme pětičlenný tým – další tři sestry z Mediciny, z nichž jedna je moje dcera Klára, a já z Pečovatelské služby. Přihlásily jsme se, pozvali nás nejprve na casting, pak poměrně brzy na natáčení do barrandovských ateliérů,“ vypráví vedoucí Pečovatelské služby v Podbořanech Ivana Sýkorová. Jak říká, samotné natáčení bylo pro ni výjimečnou a náročnou událostí. Nicméně zážitek s odstupem času skvělý.
„Natáčelo se jeden celý den, dohromady deset družstev, která se postupně mezi sebou před kamerou utkala. Všichni jsme hádali nejčastější typické odpovědí Čechů na nejrůznější otázky. S děvčaty jsme šly na řadu první – proti vítězi z předchozího dne, týmu Řízci z Jižních Čech. Ty jsme nakonec porazily a postoupily dál, i když bez výhry 50 tisíc korun, pro kterou musíte získat určitý počet bodů. Další náš soupeř, tým Bulhaři, také byl skvělý, prima kluci. Nakonec uhodli lépe, co na to Češi,“ usmívá se paní Ivana, která svou práci se seniory miluje a věnuje se jim v Pečovatelské službě již téměř třicet let.
Na natáčení Sestřičky vezli manžel a bratr Ivany. „Takže jsme měli podporu z domova. Manžel a brácha byli pak s námi i v pavilonu, kde se natáčelo, v publiku, které však na kameru neukazují, jen byl slyšet jejich hlasitý potlesk a další zvuky vystihující reakci diváků,“ dodává paní Ivana. Ráda poznala moderátora soutěže Tomáše Matonohu. „Vystupuje příjemně, takový svůj, inu, herec,“ s úsměvem poznamenává.
Během natáčení se stávaly i kuriózní věci, jako například příliš vysoká židle, na kterou Ivana doslova šplhala, pak se potýkala s problémem nasadit si sluchátka do uší. „Spoustu toho vystřihli, časově se nevešlo. Jinak jsme měli přesně daná pravidla natáčení, která se musí dodržet. Veselá historka o tom, jak jsme s děvčaty sklidily naší kamarádce okurky na úplně cizí zahrádce, nebo jak jsem před léty mluvila do obráceného sluchátka telefonního aparátu, pobavila i televizní diváky,“ směje se paní Sýkorová.
To, že je na ulici lidé více poznávají, zastaví a poplácají po rameni, Ivanu Sýkorovou těší, i proto, že spolu s kamarádkami mohla reprezentovat městečko Podbořany, kde ráda žije již 50 let. Ona sama s rodinou a vnuky sledovala vysílání soutěže na chalupě. Také všech 36 klientů Pečovatelské služby sledovalo svou paní vedoucí a její kolegyně v televizi. „I když všichni věděli, že to není přímý přenos a jak to dopadne, stejně byli napjatí a fandili. Babi, tys to nedala… byli zklamáni vnoučci. Věřte, že i já, bylo mi líto, že jsem poslední otázku netrefila, ale to je život, a život je hra! Byla to zajímavá zkušenost, ale jednou to stačilo. Vím, že další kluci z Podbořan se přihlásili do televizní soutěže, takže možná zanedlouho uvidíme další Podbořanské, což je jen dobře,“ loučí se paní Ivana.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.