Letošní Noc kostelů v Podbořanech a Vroutku přilákala jen málo návštěvníků

Alla Želinská 2016-06-25 02:12:00

Podbořany, Vroutek – V pátek 10. června proběhla celorepubliková akce Noc kostelů, kdy se otevřely brány našich církevních památek a leckde nabídly i speciální program. Například ve Vroutku to bylo slavnostní odhalení rekonstruovaného náhrobku, pěvecký sbor a přednáška o cyklovýletě po Izraeli. Přestože obecně se tento den těší stále většímu zájmu, do kostela Božího Spasitele v Podbořanech a do kostela Jana Křtitele ve Vroutku moc lidí nepřišlo.

Zatímco minulé ročníky se mohly chlubit velkou návštěvností, letos se hojné množství návštěvníků v těchto svatostáncích neobjevilo. „Je to dáno zřejmě tím, že tyto kostely se právě před lety po dlouhé době otevřely a tak obyvatelé mohli shlédnout prostor, kolem kterého roky a roky jen chodili. Kostely totiž byly zavřené a i bohoslužby se odehrávaly jen zřídka. Většina lidí proto tyhle městské dominanty zná jen zvenčí a tak Noc kostelů byla po dlouhé době příležitost vidět, jak vůbec vypadají zevnitř a jaká je jejich historie,“ uvažuje předseda vrouteckého okrašlovacího spolku Budíček David Šebesta.
Přestože aktivit je stále dost, a to díky dobrovolníkům, jako například Budíček, podbořanský Okap, jež pořádají koncerty a řadu dalších akcí, kostely jako takové se nemění. Jen úklid nezachrání stále špatný technický stav budov. Kostel v Podbořanech trápí vlhkost, špatný kůr a věž, vroutecký kostel by potřeboval celkovou rekonstrukci. Možná, že i tyhle nedostatky souvisí s upadajícím zájmem o dění v kostelech. „Nebýt koncertů, jakým byl například ten páteční, kde hráli žáci Josefa Bašty, moc lidí by do podbořanského svatostánku nezavítalo,“ domnívá se David Šebesta.

 

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy