Sakura je japonská třešeň a také klub v Žatci

Iveta Drlíková 2016-08-20 01:06:00

Minulý týden jsme ve Staňkovicích zastihli Sakura karate klub Žatec. Na zdejším fotbalovém hřišti se jeho členové sešli na každoročním týdenním soustředění. Tento rok bylo spojené s karate-do klubem Nagai-Michi z Plzně v čele s Jaroslavem Netrvalem.

V našem městě má klub dlouholetou tradici, momentálně se může pochlubit třicítkou členů. „Pravidelný pohyb a pohodová parta lidí, je mi tu prostě dobře,“ říká Markéta Chalupová, která „Sakuru“ navštěvuje společně se svým osmiletým synem rok a půl. Do žateckého klubu docházejí dětí již od šesti let, naopak nejstarší člen je sedmdesátiletý. „Karate není jen o boji, je v něm i kus japonské kultury, která se vyznačuje slušným chováním, úctou k soupeři a ostatním lidem, kultivovaností pohybů a soustředěním,“ přibližuje důležitý aspekt tohoto sportu místopředseda žateckého klubu Petr Bažout.
Karate má mnoho verzí. V žateckém oddílu se věnují stylu Shokotan – ryu, který se zaměřuje především na přímé techniky a výbušnou sílu. Stejně jako u mnoha jiných bojových umění i tady se používá systém barevných pásů k označení stupně technické vyspělosti. Začít se dá opravdu v každém věku, ideální je přijít na nábor, který klub pravidelně pořádá třetí týden v září, a připojit se tak k dalším nováčkům. „Ještě nevíme, kde budeme od září cvičit, ale každopádně máme webové stránky  na adrese – www.sakurazatec.cz a jsme i na facebooku, kde případní zájemci najdou bližší informace o nás a zanedlouho také i kdy a kde bude nábor probíhat,“ slibuje Petr Bažout.
Sakura karate klub Žatec je nově i členem Shotokan Karate-do Internation Federation (SKIF), která má přes dva miliony členů ve více jak 130 zemí světa. „Přidáním se pod SKIF nese s sebou mnoho výhod. Jako nejdůležitějších bych vybral několik seminářů ročně v České republice vedené vysoce postavenými japonskými mistry a mnoho dalších seminářů po Evropě a světě. Dále konání turnajů pro děti a dospělé, jako mistrovství Evropy SKIF v Hradci Králové v květnu příštího roku. A v neposlední řadě zachování tradice a vyučování tradiční a etické hodnoty Karate-do, tak jako živoucí legenda Japonský mistr Soke Hirokazu Kanazawa,“ vysvětlil místopředseda.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.