ZUŠ má nového ředitele, do Vánoc uspořádá dvanáct koncertů

Alla Želinská 2016-11-10 11:42:00

Podbořany – Čtyři výchovné koncerty během dvou dnů, dvanáct naplánovaných koncertů a vystoupení do vánoc – to jsou výsledky posledních několika týdnů a nejbližší plány Základní umělecké školy v Podbořanech s novým ředitelem Martinem Říhovským. S nástupem na nové místo od 1. října má bývalý dlouholetý člen operního orchestru Severočeského divadla práce až nad hlavu, kromě výuky, náboru nových žáků musí řešit např. dočasné přestěhování ZUŠ do městského muzea nebo jednání s Českou školní inspekcí.

Bývalá ředitelka ZUŠ Jaroslava Jirásková v létě rezignovala z rodinných důvodů na vedoucí funkci. Rezignace přišla poté, co ve škole proběhla kontrola České školní inspekce, která poukázala údajně například na administrativní nedostatky, některé nedostatečně kvalifikované učitele či nízkou kontrolu. Inspektoři požadovali nápravu s tím, že se do školy na kontrolu ještě vrátí. Jaroslava Jirásková pokračuje ve škole jako učitelka hry na klavír a klávesy. Nový ředitel její učitelskou práci pochvaluje, stejně jako všech ostatních pedagogů, ať už dosavadních, nebo těch, co nově přišli.
„Na konci září proběhly v Podbořanech celkem čtyři výchovné koncerty ZUŠ pro žáky MŠ, ZŠ a gymnázia. Akcí se zúčastnila zhruba tisícovka žáků. Koncerty jsme pořádali pro možnost oslovit nové zájemce o studium na ZUŠ v Podbořanech. Akce nese plody a zájemci se hlásí. Letos máme novou učitelku Karolínu Hlinkovou, která tančí v Národním divadle v Praze a v divadle Hybernia. Je absolventkou Taneční konzervatoře Praha. Jsme velmi rádi, že umělci takového formátu si našli cestu do Podbořan na naši uměleckou školu,“ říká ředitel Říhovský.
Hlavně taneční obor potřeboval po odchodu Kateřiny Soldátkové „vzpruhu“. Právě tato učitelka opustila školu kvůli „nedostatečně kvalifikaci“, kterou vytýkala ČŠI, nyní se jako učitelka ve školce věnuje malým dětem. Spolu s ní z tanečního oboru odešlo i několik desítek žáků.
Do Vánoc ZUŠ chce uspořádat cca 12 koncertů a vystoupení, jeden z nich – Adventní komorní koncert – se uskuteční 11. prosince v kostele sv. Petra a Pavla a další, Vánoční hudebně – taneční večer, má být zaměřen na tanec a proběhne 19. prosince v Kulturním domě v Podbořanech. „Tam vystoupí naši žáci tanečního, ale i hudebního oboru a také naše paní učitelka Hlinková společně se svým manželem. Bude to pro veřejnost určitě zajímavé vystoupení, které se v Podbořanech jen tak nevidí,“ dodává M. Říhovský. Osobně preferuje, když pedagogové školy jsou také aktivními umělci. „Je to velká motivace pro žáky i veřejnost k nám přivádět své ratolesti a nechat je umělecky vzdělávat. Máme tedy to štěstí, že takové kantory na škole máme. Jinak bychom chtěli navázat spolupráci v regionu s dalšími uměleckými školami a kulturními institucemi,“ zdůraznil ředitel.
Podbořany podle něj vždy měly a mají dobrý zvuk. „Neznám člověka, který by sem alespoň jednou nezavítal. Je to krásný kraj a řada lidí ve městě ráda pobude, zajede na výlet či zavítá do Doupovských lesů. Naše škola je nyní ve fázi oprav a rekonstrukce, a tak sídlíme přechodně v Muzeu Volyňských Čechů. Město chce investovat do naší školy a my se zase budeme snažit dělat městu Podbořany dobré jméno. Jsem rád, že v naší škole pracuje řada kvalitních učitelů, kteří mají dětem co nabídnout. Máme vynikající klávesové oddělení, které dosahuje těch nejvyšších met na celostátní úrovni soutěží ZUŠ. Máme nyní nového učitele na dechové nástroje, který je profesionální hobojista, absolvent Janáčkovy Akademie múzických umění v Brně, a tak by se dalo pokračovat. Jsme sice malý kolektiv, ale jistě máme co nabídnout veřejnosti,“ řekl M. Říhovský.

 

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.