Aleš Stroukal vydal další knihu: Inspiraci k humoreskám čerpal mezi pojišťováky

Iveta Drlíková 2016-11-20 00:44:00

Žatec (id) Pokud bychom psaní literatury přirovnali k početí a výchově dětí, tak žatecký spisovatel Aleš Stroukal je velmi plodným a starostlivým otcem. V těchto dnech mu totiž vyšla již dvanáctá kniha s názvem Náš (ne)pojištěný život. Kolekci humorných povídek dopsal v červnu letošního roku a pak už se snažil postavit dalšího „potomka“ na vlastní nohy a vypustit ho s čistým svědomím do světa. Naštěstí na to nebyl sám. Pomohla mu rodina, kamarádi, přátelé i řada firem, a tak se jeho nejnovější titul mohl objevit na knižních pultech ještě do konce letošního roku. V Žatci je kniha k dostání třeba v prodejně na náměstí Svobody, zájemci si ji mohou pořídit také přímo od autora, stačí mu zavolat na 602 128 079, nebo Aleše kontaktovat na ales@stroukal.cz.

Jak již název napovídá, žatecký spisovatel čerpal tentokrát inspiraci v prostředí jemu důvěrně známém, v oboru pojišťovnictví, kterému se profesně věnuje více jak dvacet let. O Alešovi je známé, že pracuje na několika literárních frontách zároveň, ale letos prý uzrál ten správný čas vydat povídky, které spojuje právě tohle téma. Do výběru jich nakonec zařadil jen devatenáct plus nultou, ale jak sám říká, materiálu na případně pokračování má ještě plný šuplík. Novou knihu, včetně obálky, vyšperkoval vtipnými obrázky žatecký kreslíř Tomi Reida. Ten vytvořil i dvě karikatury samotného autora, které v novotou vonící publikaci také najdeme. Obálku graficky zpracoval spisovatelův syn Dominik, knihu vydala žatecká společnost Ohře Media.
„Profese pojišťováka patří v české, moravské, slezské, chodské, valašské i lupulínské kotlině k těm nejméně uznávaným. Hůř je na tom v dnešní době snad jen poslanec v parlamentu, senátor nebo člen vlády. Možná ještě exekutor a městský policista, ale ti jsou lidem nepříjemní jinak, než výše jmenovaní. Je to zcela jistě tím, že někteří politici a někteří pojišťovací poradci, agenti, finanční poradci nebo makléři, jak se dnes nazývají, lidem lžou,“ glosuje vtipně autor v úvodu své knihy vztah veřejnosti k nepříliš oblíbenému cechu. Na dalších stránkách pak prozrazuje i něco ze svého soukromí. Čtenář se tam třeba dozví, jak se rozevlátý rocker k této málo uznávané profesi vlastně dostal, a pak se už může začíst do vtipných povídek, které jsou pro nadcházející chladné večery jako stvořené.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol