Město představilo vizi pro oživení Masarykových sadů

Lucie Steklá 2016-11-19 00:55:00

Louny – Začátkem listopadu se uskutečnilo veřejné projednávání připravované revitalizace Masarykových sadů v Lounech. Kácení stromů, obnova zeleně i cestní sítě, nová kanalizace a vodovodní řad. To vše a řada dalšího se chystá v oblíbeném parku v Lounech.  Projekt přednesla Alena Burešová z projekční kanceláře zahradní architektury JENA. „Jedním z hlavních požadavků na novou koncepci projektové dokumentace bylo zachování charakteru Lužního lesa v parku T.G.M. Zároveň jsme vyžadovali od projektantů včlenění prvků pro herní a sportovní aktivity a návrh obnovy cestních sítí. Projekt jsme zadávali s myšlenkou, aby v parku vznikl estetický, funkční, naučný a atraktivní prostor s rekreačním potenciálem,“ uvedla k hlavním požadavkům projektové dokumentace Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Louny.

Zahradní architektky se musely v průběhu přípravy projektové dokumentace vyrovnat hned s několika limity území. Nejzásadnější omezení při návrhu revitalizace představoval fakt, že celé území zadané studie se nachází v aktivní záplavové zóně řeky Ohře. „Při zpracování projektu jsme diskutovali s Povodím Ohře s. p. možnosti umístění nových prvků parkového mobiliáře a zařízení pro volnočasové aktivity. Vždy jsme společně s Povodím Ohře dospěli ke kompromisnímu řešení,“ přiblížila řešení architektka. Přítomným byl na prezentaci projektu představen i návrh obnovy cestní sítě, kde projekt počítá s obnovením historické ces-ty v Masarykových sadech, přidáním cesty k dětskému hřišti, opravou svrchního povrchu mlatových cest v parku a ponecháním asfaltového povrchu pro  in-line bruslení v areálu výstaviště. V prostoru parku i výstaviště by podle projektu mělo dojít k obnově parkového mobiliáře, počítáno je s nákupem nových laviček a odpadkových košů. Příjemným místem k odpočinku by nově mohl být i břeh řeky Ohře a piknikové loučky, kam je plánováno umístit sedací lavice pro neformální posezení s výhledem na řeku a další zákoutí.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy