Uprchlíci v Drahonicích už nejsou: skončila i nepřetržitá služba policistů v obci

Redakce 2016-12-15 10:21:00

Drahonice, Lubenec (lus, až) Areál bývalé věznice v Drahonicích je opět prázdný. Tzv. detenční zařízení pro zajištění nelegálních migrantů skončilo po zhruba třinácti měsících fungování. Pětačtyřicet běženců, kteří čekali na svůj další osud v zařízení pro uprchlíky, se v polovině listopadu přestěhovalo do střeženého areálu někdejší školy v přírodě v Balkové na hranicích Podbořanska a Plzeňska. Z areálu věznice byli přesunuti do budov v lesích. Areál v Drahonicích má ministerstvo vnitra v pronájmu do konce roku, smlouvu prodlužovat nebude. V Česku bylo k půlnoci z 11. na 12. prosince v detenčních zařízeních zajištěno 76 lidí, maximální kapacita je ale i bez Drahonic 990 míst.

„Zařízení v Drahonicích se vyklízí a připravuje se na předání,“ uvedla Kateřina Tomanová ze Správy uprchlických zařízení ministerstva vnitra. Ministerstvo nyní řeší, co bude s areálem dál. Jednou z možností je návrat vězňů.
„Co bude dál v Drahonicích, nevíme. Kdy-by se tam věznice zpátky vrátila, nám to vadit nebude. Každopádně bych chtěl poděkovat policii ČR i Správě uprchlických zařízení za profesionální přístup a velmi dobrou spolupráci při řešení všech událostí, které se týkaly uprchlického zařízení v Drahonicích,“ řekl starosta Lubence Jiří Chaloupecký. Ministerstvo spravedlnosti věznici v Drahonicích po vyhlášení amnestie před třemi lety zavřelo. Nebylo dost vězňů a provoz se nevyplatil. Za vězně ale obec nic nedostane.
Za uprchlíky získal Lubenec zhruba 1,2 milionu korun. „Zatím jsme dostali 1,1 milionu, ještě máme obdržet peníze za 3. a 4. čtvrtletí 2016, to bude cca 80 tisíc korun,“ upřesnil starosta.
Policisté po přemístění cizinců na Balkovou 15. listopadu ukončili svoji nepřetržitou hlídkovou činnost v Lubenci a jeho místních částech, nyní už v obci opět objevují policisté z Podbořan.
Co bude po Novém roce s opuštěným areálem, úředníci na ministerstvu spravedlnosti řeší. Na stole je i plán umístit tam odsouzené z přeplněných tuzemských věznic. „V tuto chvíli zvažujeme všechny možnosti vedoucí ke zvýšení ubytovacích kapacit pro vězněné osoby, včetně efektivity nákladů spojených s využitím tohoto areálu,“ potvrdila mluvčí ministerstva spravedlnosti Zuzana Procházková. Ústecký kraj by proti obnovení káznice námitky neměl.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy