Města v okrese řeší nedostatek zubařů: Zubní pohotovost v Lounech ošetří měsíčně průměrně sto pacientů z města a okolí

Lucie Steklá 2016-12-21 13:12:00

Louny, Žatec – Zubaři odcházejí do penze, mladí často v malých městech pracovat nechtějí. Důsledkem je nedostatek lékařů, který řeší například i okres Louny. Všichni stomatologové ve městech hlásí plné stavy a nepřijímají. Výjimkou je pouze Radim Němec, který sídlí v Kryrech u Podbořan. Někteří lidé svého stomatologa vůbec nemají, případné potíže poté řeší na zubní pohotovosti, která od podzimu roku 2012 funguje na lounské poliklinice. Jen během letošního roku (do konce listopadu) na pohotovosti ošetřili 1239 lidí. Podle dat České stomatologické komory působí v Lounech šestnáct stomatologů.

Nedostatek stomatologů začala před časem řešit také lounská radnice. Situaci v Lounech výrazně zhoršil loňský odchod dvou zubařek do důchodu. Další dvě přestanou ordinovat v příštím roce. Na základě mnohačetných stížností na zhoršení dostupnosti stomatologické péče v Lounech zaslal starosta města Radovan Šabata dopis náměstkovi ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny Petru Hoňkovi. „Nedostatek stomatologů, nejen v Lounech, je systémový problém. V Ústeckém kraji se s omezenou dostupností stomatologické péče potkají Louny, stejně jako celá řada dalších měst. V dopise informuji vedení pojišťovny o nedostupnosti stomatologické péče pro nové pacienty, kteří jsou odkázání na vyhledávání zubaře v okolních, desítky kilometrů vzdálených městech,“ uvedl Radovan Šabata, starosta Loun s tím, že v dopise apeluje na vytvoření ideálních podmínek pro poskytování stomatologické péče ve městě. Podle ředitele Regionální pobočky VZP Ústí nad Labem Petra Veselského zhoršenou situaci v zajištění stomatologické péče ve městě vnímají a průběžně monitorují. „Naší snahou je vždy pomoci. V nedávné době se podařilo zajistit stomatology pro přibližně padesát klientů Domova pro seniory v Lounech,“ řekl k problematice P. Veselský. Ze získaných informací vyplývá, že bude třeba vzájemné spolupráce VZP, Města Louny a Krajského úřadu Ústeckého kraje pro nalákání nových stomatologů do regionu. Pojišťovna vyhlašuje pravidelná výběrová řízení a neomezeně nabízí smlouvy všem případným zájemcům a současně zahájila spolupráci s Lékařskou fakultou v Plzni a Hradci Králové a snaží se nalákat absolventy do Ústeckého kraje.  „Případným zájemcům bychom se věnovali individuálně společně se zástupci obcí, měst i kraje a pokusili bychom se jim připravit v oblastech, kde to nejvíce potřebujeme, takové podmínky, které by jim vyhovovaly,“ dodal.
Lidé, kteří svého stomatologa nemají, musejí při bolestech využít služeb pohotovosti, která na popud radnice začala fungovat v září 2012. Dohromady se tehdy dali lounští stomatologové, kteří o víkend a v dny státních svátků ošetřují pacienty na lounské poliklinice v ordinaci Zděnka Skály. Jen během letošního roku tam stomatologové ošetřili 1239 pacientů, z toho bylo 331 obyvatel města Louny, ostatní jsou lidé žijící ve spádové oblasti Lounska a mimo něj.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy