Žatec letos proinvestuje rekordní částku, 115 milionů

Lucie Steklá 2017-01-16 12:39:00

Žatec (lus) Osm podaných žádostí o dotace, plány na velké investice. To vše čeká město Žatec v letošním roce. Seznam investic pro letošní rok žateční zastupitelé schválili po bezmála dvouhodinové debatě na svém posledním loňském zasedání. V roce 2017 zastupitelé vyčlenili 115 milionů na investice, což je rekordní částka. Samotný rozpočet města počítá v příštím roce s příjmy 307 milionů a výdaji 396 milionů korun. Rozdíl ve výši 90 milionů korun se má pokrýt z výsledku hospodaření letošního roku a z peněz, které město Žatec letos na investicích neutratilo.

Na seznamu investic za 115 milionů korun je dvacet akcí. Další dvě desítky akcí za celkem 114 milionů korun hodlá město realizovat, jen pokud na ně získá finanční prostředky formou dotací.
Mezi plánované velké investice v Žatci v letošním roce patří například výstavba nového sběrného dvora v Perči, jež si vyžádá největší náklady (23,7 milionu), druhou nejnákladnější akcí je zasíťování osmnácti pozemků na Kamenném vršku (19 milionů), nové kontejnery na odpad přijdou radnici na 15,9 milionu. Čtrnáct milionů je plánovaná investice do opravy střechy ZŠ Komenského alej, stejně jako oprava tělocvičny ZŠ 28. října. Právě o této investici, která původně nebyla pro letošní rok v plánu, zastupitelé dlouho debatovali. Tělocvična a její zázemí je dlouhodobě ve špatném stavu. Parkety na podlaze jsou poškozené, obložení v dezolátním stavu, opadává omítka, v šatnách jsou vlhké zdi, do objektu zatéká, toalety a sprchy neodpovídají zákonným požadavkům. Už řadu let se hovoří o nutnosti rozsáhlé rekonstrukce. Mělo k ní dojít v loňském roce, nakonec z ní ale sešlo.  Osm milionů spolkne rekonstrukce budovy městské policie, opravy komunikací v Bezděkově a Velichově celkem 9,1 milionu.
S náklady 2,5 milionu chce radnice opravit most N. Belojanise (2. etapa), zrekonstruovat Nákladní ulici (2,4 milionu) nebo ulici Horovu (2 miliony). Investiční akce rekonstrukce Klášterní ulice, propojka cyklostezek a oprava v ulici Nádraží schody si každá vyžádají náklady ve výši 1,9 milionu korun.
Letos chce Žatec pokračovat v přípravách investic, ale také na vypracování projektových dokumentací.
Na ně má radnice připraveno pět milionů korun. Plánovanými investicemi v Žatci je například úprava některých náměstí, revitalizace městských parků či rekonstrukce další budovy v areálu nemocnice. Nejvíc, milion a půl, si mají vyžádat projekty na revitalizaci městských parků. Vypracování projektů ještě neznamená, že se budou jednotlivé akce v brzké době realizovat. Záležet bude na mnoha okolnostech, definitivně o jejich realizaci rozhodnou zastupitelé.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.