Plavecká hala padne k zemi do poloviny roku

Lucie Steklá 2017-01-16 12:52:00

Louny (lus, rad) Lounská radnice již vybrala firmu, která srovná se zemí plaveckou halu. Bourat se má začít v průběhu prvního poletí letošního roku. Na konci ledna bude mít město k dispozici čtyři návrhy, jak by mohl vypadat nový krytý plavecký areál. „Stavět by se mohlo začít na podzim příštího roku,“ uvedla vedoucí odboru správy městského majetku Blanka Sunkovská.

Demolice bude město stát 1,6 milionu korun. Náklady na stavbu nové haly radnice odhaduje na 160 milionů korun a město si zřejmě potřebné peníze půjčí. „Nová hala bude stát na místě té stávající. Rádi bychom, aby byla víc ve svahu tak, aby se ušetřilo místo na parkování,“ dodala Sunkovská. Vedení města odmítlo zadat architektonickou soutěž s tím, že by to stavbu prodloužilo. Radnice zaplatila vypracování čtyř návrhů. „Do 20. ledna přijdou čtyři studie, z nichž se vybere nejvhodnější, a v únoru by mohlo být vypsáno výběrové řízení na projektovou dokumentaci,“ přiblížila další postup vedoucí odboru. Radnice si může přímo vybrat jednu studii nebo případně zkombinovat různé nápady. „V první fázi nám jde hlavně o vnější podobu stavby,“ podotkla Sunkovská. Město chce mít v objektu pětadvacetimetrový bazén, bazén pro koupání batolat, fitness centrum. Další podrobnosti bude radnice řešit až s autorem vítězného návrhu, který by se měl posléze spojit také se zhotovitelem.  Hotovou projektovou dokumentaci by město mohlo mít k dispozici v lednu příštího roku a na podzim 2018 by se mohlo začít se stavbou. Současná plavecká hala z roku 1983 byla pro veřejnost otevřena do loňského května a v září už se neotevřela. Město nejprve zvažovalo pouze její rekonstrukci, ale odborníci odhalili vážné problémy se střešní konstrukcí, statikou a korozí. O zbourání a stavbě nové plavecké haly rozhodlo vedení Loun během druhé poloviny loňského roku. Problémem současné stavby je rozsáhlá koroze nosné konstrukce, kdy statik nedoporučil znovuotevření haly.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol