Loutkový horor v Jitřence

Iveta Drlíková 2017-01-19 09:14:00

Loutkoherecký soubor Jitřenka Žatec slaví letos pětašedesát let od svého vzniku. Dětí za tu dlouhou dobu pobavili nespočet, a tak letos zřejmě poprvé ve své historii zvou do svého divadélka také dospělé publikum, pro které připravili půl hodinové představení Vítr. Jedná se o loutkový horor na motivy stejnojmenné povídky spisovatele Raye Bradburyho. Na jeho premiéru zvou diváky již tuto sobotu 21. ledna od 19 hodin, v případě většího zájmu přidají ještě jedno představení. „Aby všichni diváci loutky dobře viděli, protože se hraje vepředu na forbíně, omezili jsme kapacitu sálu na osm řad. Pokud bude větší zájem, uvedeme hru ještě jednou ve 20.15,“ sdělili nám aktéři.

Loutkový horor Vítr je založený na telefonním hovoru dvou vzdálených přátel a soubor jej chystal přes rok, protože si vše, od loutek až po kulisy, vyráběli sami. Na jeho vzniku opět spolupracovaly oba místní ochotnické spolky. Scénář napsal režisér divadelního souboru Opera, Jaroslav Wagner, který pro Jitřenku napsal či upravil již více věcí. Předělal pro ně scénář k pohádce Perníková chaloupka a k Sněhulákům, kde se ujal také režie, poté následovaly původní pohádky, Nahý ježek a Odvážný ježek. Během této spolupráce se začali s V. Bajborou, vedoucím žatecké Jitřenky, bavit o loutkovém hororu od Raye Bradburyho. Nápad se jim líbil, takže ho začali postupně realizovat. „Spolupráce s loutkáři mě lákala už dlouho. Když jsme začínali v Jitřence s naším činoherním spolkem, hráli loutkáři ve stejné budově. Líbilo se mi to, byla to taková koncentrovaná kulturní buňka. Opravdu bych ocenil, kdyby se to tam opravilo a bylo to znovu možné. Pomáhali jsme si, půjčovali si kostýmy a podobně. Tam jsem se seznámil i s mojí ženou. Díky ní jsem zůstal s loutkáři ve spojení, přestože jsme jako činoherní soubor Jitřenku opustili,“ vysvětluje Jaroslav Wagner.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy