Nejhezčí kraslice aneb tradičně i netradičně

Jarka Cibulková 2017-01-28 01:52:00

Louny – Na novou vystavovatelskou sezonu se připravuje i společnost Diamant Expo. Na lounském výstavišti chystá tradiční výstavy s dlouholetou tradicí. O velikonoční svátky do Loun zavítá jednadvacátý ročník výstavy Dům a zahrada, třetího června Masarykovy sady v Lounech opět hostí Den záchranářů Ústeckého kraje, Autosalon a Rodina a volný čas se na výstavišti v Lounech představí devátého až jedenáctého června. Stavební výstava Dům dostala své místo v druhé polovině srpna. Člověk v přírodě nabídne začátkem září kromě Potravinářského a nápojového salonu novinku v podobě expozice Řemesla a kreativita.

A právě k první výstavě letošního roku připravila společnost Diamant Expo soutěž. „Vytvořte originální velikonoční kraslice, nebo ozdobte symboly Velikonoc dle tradic našich babiček a ukažte je v rámci výstavy Dům a zahrada na výstavišti v Lounech. Do soutěže se může zapojit každý, kdo rád tvoří. Záleží pouze na vaší fantazii, jakou techniku zdobení si zvolíte. V rámci výstavy Dům a zahrada na návštěvníky čeká speciální velikonoční program a překvapení v podobě nejrůznějších tvůrčích dílen,“ vyzývají pořadatelé.
Každý soutěžící se může přihlásit s maximálně dvěma kraslicemi, které je nutné odevzdat správci výstaviště Vlastimilu Dubinovi od pondělí do pátku od 7 do 15 hodin v Masarykových sadech 1470, Louny nejpozději do 6. dubna. Kraslici je třeba zabezpečit proti poškození. Soutěžící musí do přihlášky uvést jméno a příjmení, kontakt, adresu, techniku zdobení vajíčka a v jaké kategorii bude soutěžit. Děti jsou rozděleny do skupin podle věku, do pěti let, od šesti do osmi, od devíti do 15 let, dospělí a mládež soutěží v kategorii od 16 let a více.
Kraslice všech účastníků budou vystaveny v rámci výstavy Dům a zahrada, o nejlepších rozhodnou svými hlasy sami návštěvníci výstavy. Jeden hlas bude zpoplatněn částkou 5 korun a výnos z hlasování bude použit na charitativní účely. Cílem soutěže je pokusit se žáky škol i širokou veřejnost motivovat k tomu, aby se pomocí velikonoční kraslice hlouběji seznámili s českými velikonočními zvyky, vzbudit jejich zájem o národní tradice a zároveň podpořit žáky k aktivní tvořivosti. V případě potřeby konzultace se můžete obrátit na sekretariat@diamantexpo.cz, tel: 606 771 625.

 

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.