Studenti besedovali s farmářem roku

Redakce 2017-02-25 00:31:00

Žatec (red) Lukáš Suchý, majitel rodinné farmy ve Slavětíně, zavítal minulý týden na besedu se studenty žatecké zemědělské a ekologické školy, kterou sám před časem vystudoval. Posluchačům vysvětlil, co obnáší práce farmáře, povyprávěl o své lásce k zemědělství, jak je důležitá rodina a tradice. Přestože se celá rodina podílí na chodu farmy, zaměstnávají i několik pracovníků, kteří se také velmi podstatně podílí na chodu farmy. „Bez správných lidí se zemědělství nedá dělat,“ řekl studentům mimo jiné farmář Suchý.

Po restituci majetku začal v roce1992 farmu budovat, opravovat zdevastované budovy a navracet jim ztracenou původní podobu, Lukášův dědeček, pan Leo Suchý. Rodina hospodaří na 420 ha orné půdy, věnuje se také živočišné výrobě. Vlastní kolem 200 kusů skotu. Zabývají se jak mléčnou, tak masnou produkcí. K mléčné produkci se zde chovají 70 dojnic. Od roku 2014 se na farmě dojí pomocí automatického robota. V kvalitě mléka si farma stojí na druhém místě v ČR. Čerstvé mléko si u nich můžete koupit přímo z automatu. K vidění jsou tu také lamy, pštrosi, ovce a miniaturní holandské kozičky. Rodina na farmě provozuje rovněž penzion, který slouží jak k rekreaci, tak k pořádání svateb, firemních školení a dětských soustředění. Rodinná farma Suchý v roce 2013 vyhrála celostátní soutěž „Farma roku“, v loňském roce obsadila třetí místo.
„Pan Suchý je absolventem naší školy a seznámil nás nejen se svými zážitky na škole, ale také jak využil to, co se zde naučil v praxi. Naši studenti pravidelně absolvují praxi na jeho farmě, takže provoz dobře znají, ale jak probíhalo vyvlastnění majetku, ale také opětovné ,,rozjetí“ farmy, po navrácení v restitučním řízení, jsme se podrobně dozvěděli až na této besedě,“ říká Pavlína Bielíková.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.