Upoutávky na Region Podbořanska č. 10, který vychází ve čtvrtek 16. března 2017

Redakce 2017-03-15 11:08:00

  Do Drahonic se vrací věznice Drahonice, Lubenec (až) Věznice v Drahonicích obnoví svůj provoz. Rozhodla o tom Vězeňská služba ČR. Dost výrazně se ovšem změní její charakter: místo mužů totiž budou nyní v Drahonicích umístěny odsouzené ženy.    

Vítali občánky
Čtrnáct nových občánků přivítali v sobotu v obřadní síni podbořanské radnice. Pozváno bylo celkem 19 dětí, někteří rodiče se z vážných důvodů omluvili. Mezi letošními prvními občánky města Podbořan jsou i dvojčátka Jiřík a Martínek Santnerovi. Malou slavnost mile doprovodily děti z MŠ Žatecká, které také předaly maminkám květiny. Rodiče se podepsali do pamětní knihy města a převzali od Dagmar Pištěkové a Anny Bizoňové z komise péče o občany dárky pro miminka, jejichž součástí jsou už tradičně krásné ponožky, které upletly klientky Domova pro seniory v Podbořanech. Více snímků zde.

Žáci a učitelé Husovky plesali
Podbořany (až) Sál Národního domu v Podbořanech patřil uplynulý čtvrtek žákům a učitelům ZŠ Husova 276 – uskutečnil se tam již 9. žákovský ples, který zorganizovali žáci 8. A a 8. B pro všechny své spolužáky z 5. – 9. tříd, učitele, rodiče i přátele školy. Při úvodním předtančení žáků 8. tříd měli návštěvníci plesu možnost vidět polonézu a čardáš.

Kouzelný klíč v Petrohradě
Blíží se finále 12. ročníku literární soutěže Kouzelný klíč, do které se zapojují každý rok jak pacienti Psychiatrické léčebny Petrohrad, tak i její personál. Tentokrát se vyhlášení vítězů uskuteční v zámku Psychiatrické léčebny 30. března od 13:30 hodin, kam jsou všichni srdečně zváni.

Lubenecká malířka vystavuje ve Žluticích
Žlutice, Lubenec (až) V Galerii Žlutice se uskutečnila uplynulou středu vernisáž výstavy obrazů lubenecké výtvarnice Kristiny Folprechtové. K vidění jsou také jedinečná vitrážová díla a dílka, šperky. „Je to krásná výstava a krásný pohled. I proto, že se na tom krásnu podílejí všichni rodinní příslušníci rodiny Folprechtových – dcery Jitka s manželem Ríšou a Dana s rodinou. Vernisáž skvěle hudebně doprovodil na trubku další z rodiny paní Kristiny, vnuk Matěj Kanta,“ dělí se dojmy Jitka Ptáčková z Lubence, která si spolu s manželem Bohuslavem zahájení výstavy nenechala ujít.

Ministerstvo nepovolilo další průzkum
Praha, Lubenec (red) Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) nesmí pokračovat v hledání míst vytipovaných pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva. Rozhodlo o tom ministerstvo životního prostředí, protože žádost o prodloužení průzkumu nebyla doručena v dostatečném předstihu. Platforma proti hlubinnému úložišti, společenství obcí a spolků, kterým se plánovaná výstavba úložiště nelíbí, zastavení průzkumu vítá.

První předjarní pochod se blíží
Rok se s rokem sešel a je tu opět První předjarní pochod, na který zve 25. března KČT odbor Podbořany. Letos to bude předjubilejní 29. ročník. Start je v 9 hodin z nádraží v Žihli. Pro účastníky jsou připraveny dvě trasy – 12 a 20 kilometrů. „Od nádraží dojdeme na náves, kde se napojíme na zelenou turistickou, která nás zprvu povede po silnici až k Chvojkovskému mlýnu. Tam se zelená odklání vlevo do lesa a pokračujeme stále po zelené až do Ostrovce. Pak kolem rybníku Štikáč až na rozcestí s modrou značkou. Tam se trasy dělí: trasa 12 km pokračuje po zelené do Jesenice, trasa 20 km pokračuje od rozcestníku po modré, která je tu shodná s naučnou zelenou,” popisuje trasy Jana Hoťková, předsedkyně turistů. Další podrobnosti zájemci získají na tel. 724 505 631. (až)

Parta nadšenců mapuje památky
Podbořansko (až) Práce s historickými mapami, chození do okolí, hledání, fotografování a měření. To vše vyžaduje mapování drobných památek, které na podzim inicioval David Šebesta z okrašlovacího spolku Budíček.
„Jednu chvíli to vypadalo, že na to budu sám, ale nakonec se dala dohromady skupina skvělých lidí, kteří vyhledávají staré křížky, boží muka i třeba studánky na území celého Podbořanska,“ říká David Šebesta. Smyslem této dobrovolné práce je zjistit, zda tyto drobné artefakty v krajině ještě existují, a pokud ano, v jakém jsou stavu. „Naše představa je zanést ještě existující památky do společné publikace, upozornit na ně jejich vlastníky a v ideálním případě je postupně opravovat,“ dodává.

Jarní běh zámeckým parkem: lidé vzpomínají na ředitele závodu
Krásný Dvůr (až) Loňský 54. ročník Jarního běhu zámeckým parkem v Krásném Dvoře měl rekordní účast 242 běžců. Překoná tento rekord letošní 55. ročník? To se ukáže již za necelé tři týdny – v neděli 2. dubna, kdy se uskuteční 55. Jarní běh zámeckým parkem, jenž nese také název Memoriál Jaroslava Štůly. 18 kategorií v délkách od 163 do 6541 metrů, to jsou čísla tradičního běžeckého závodu.

 

Více informací a celé články najdete v zítřejším Regionu Podbořanska

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.