Další podzemní kontejnery vzniknou na Mírovém náměstí

Lucie Steklá 2017-03-15 12:30:00

Louny (lus) Další podzemní kontejnery by měly ve druhé polovině roku vzniknout v Lounech. Radnice jejich umístění plánuje na Mírovém náměstí v Lounech. Podzemní kontejnery by měly nahradit nevzhledné stání velkoobjemových nádob v Hilbertově ulici. V závěru února na náměstí proběhl průzkum, který potvrdil, že tam může být stavba provedena. První podzemní kontejnery byly na konci loňského roku instalovány v ulici Na Valích.

„Geologický průzkum, za pomocí vrtných sond skutečně proběhl, jako součást zadání projektové dokumentace na podzemní kontejnery na náměstí. Dva vrty řešily pouze plochu, kde mají být kontejnery umístěny,“ uvedla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku města lounské radnice. U prvních podzemních kontejnerů v ulici Na Valích radnice průzkum nedělala. „V loňském roce jsme obdobný průzkum nezadávali, na tomto místě nebylo podezření z možného podsklepení popř. kaverny,“ dodala vedoucí s tím, že průzkum obavy z podsklepení naštěstí na náměstí nepotvrdil. Po zpracování projektové dokumentace může radnice přistoupit ve druhém pololetí roku k realizaci stavby. Kontejnery budou umístěny na parkovišti podél chodníku. Náklady na projektovou dokumentaci činí 59 tisíc korun včetně nákladů na geologický průzkum. Odhadované náklady na realizaci jsou přibližně osm set tisíc.
A jak jsou občané s novinkou prozatím spokojeni? „Co se týká spokojenosti občanů, tak po počátečních obavách jsou ohlasy veskrze kladné. Samozřejmě se musí sledovat jejich zaplnění a zajistit včasný odvoz,“ uvedla B. Sunkovská. K tomu mají sloužit čidla, která radnice dodatečně objedná, aby nevznikly situace, kdy i podzemní kontejnery přetékají odpadem. „Nově zřizované kontejnery již těmito čidly budou osazeny od začátku jejich provozu. I pro nás je to nová zkušenost,“ uzavřela.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.