V sobotu proběhne 8. ročník Keltského telegrafu

Lucie Steklá 2017-03-24 12:19:00

Lounsko – Na třech kopcích na Lounsku a dalších dvou na Podbořansku se v sobotu rozhoří ohně. Čeká nás již 8. ročník Keltského telegrafu.

Vždy večer v první jarní sobotu se skupiny lidí vydávají na vrcholy významných kopců a navzájem se spojují pomocí světelného signálu, který se vysílá z jednoho stanoviště na druhé po dohodnutých trasách napříč krajinou. Dochází k mystickému propojení všech účastníků i k napojení přesahujícímu běžný myšlenkový prostor dnešních lidí. V letošním roce se na vrcholy významných kopců skupinky takzvaných Čertů vydají v sobotu 25. března. Oheň na Rané se má rozhořet ve 20.20 hodin.
V okrese Louny by se ohně v sobotu měly rozhořet na Rané, Blšanském Chlumu a Číčově na Lounsku, dále na kopci se zříceninou hradu u Petrohradu a na vrchu Rubín u Podbořan.
Z více jak 240 přihlášených míst Keltského telegrafu pro letošní rok organizátoři sestavili trasy pro letošní telegraf. Z části kopírují již vyzkoušená spojení. Trasy byly sestaveny s pomocí výškopisu. Z velké části se podařilo seřadit stanoviště tak, aby na sebe viděla. Jsou však místa, kde to členitost terénu a nízká hustota stanoviště nedovoluje. „Připomínám, že hlavním smyslem Keltského telegrafu je návrat k Matce Zemi s přicházejícím jarem, jenž vrací světlo do krajiny, což i my symbolicky činíme předáváním světelného signálu, který, putujíce mezi lidmi, je vzájemně propojuje. A to je další z poselství této akce – obnovení spojení mezi lidmi na duchovní úrovni. Proto k telegrafování přistupujte s láskou, pokorou, laskavostí i soucitem. Stejně jako my potřebujeme tuto Zemi, potřebuje i ona nás a potřebujeme se, ač se to nezdá, i my všichni navzájem,“ uvedl za organizátory Vlastimil Hela, Koordinátor Keltského telegrafu.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.