Zchátralé domy dělají městu ostudu

Markéta Chalupová 2017-03-28 10:50:00

Žatec – Město Žatec se snaží vylepšit vzhled historického centra, a proto si nechalo vypracovat studii na využití veřejných prostranství, vyrobit jednotné cedule s popisnými čísly a názvy ulic. Chce také omezit různé blikající reklamy a vytvořit pro obchodníky jednotné reklamní tabule, takzvaná „Áčka“ před jejich obchody, na jejichž pořízení by jim přispělo. V loňské roce díky dotacím z fondu oprav pomohlo s opravou měšťanských domů, a i letos by jich mělo být opět asi sedm. To však nic nemění na tom, že neutěšený stav některých domů na náměstí stále dělá ostudu celému Žatci. Bohužel, město nemá téměř žádné možnosti, jak majitele nemovitostí k opravě donutit.

„Přijali jsme pracovníky navíc, ti po důkladném proškolení budou moci provádět větší počet kontrol a posílat majitelům výzvy k nápravě. Situaci nám navíc komplikují i majitelé, kteří nejsou občany České republiky," uvedl na náš dotaz vedoucí odboru § doplň jakého odboru§ Tomáš Trávníček. „Město tak zatím může jen pořád dokola posílat výzvy a udělovat pokuty do výše až dvě stě tisíc a doufat, že tím majitele nakonec donutí dům opravit nebo prodat někomu jinému,“ vysvětluje T. Trávníček.
V minulém roce město skutečně pokuty udělilo. „V loňském roce došlo na území městské památkové rezervace a městské památkové zóny k udělení sankcí ve výši asi 200 tisíc,“ říká k tomuto tématu místostarosta Jaroslav Špička a doplňuje: „V případě, že pokutovaný majitel nezaplatí, čeká ho standardní postup, začínající upomínkou a končící exekucí. Je zde i cesta složitého vyvlastnění, pokud vím, tak toto se u nás zatím nestalo.“
Je nutno přiznat, že ani budova radnice nejde majitelům domů v centru zrovna příkladem. První, co návštěvník přicházející na náměstí vidí, je modrá síť proti padání omítky a betonové tašky na střeše místo bobrovek. Město má však již zažádáno o dotaci na opravy nevzhledného stavu této dominanty. Díky zápisu Žatce na indikativním seznamu UNESCO, by mělo být její čerpání snazší. Všichni doufají, že vše vyjde a dotaci dostanou, radniční budova pak bude opravena podle předpisů, jaké město vyžaduje i na ostatních vlastnících nemovitostí. Snad se tedy brzy dočkáme reprezentativního sídla městského úřadu.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol