Nová služba upozorní občany na čištění ulic

Lucie Steklá 2017-03-29 09:55:00

Louny – Novou službu nabídne svým občanům lounská radnice. Zapojila se do systému cisteniulic.cz, který registrovaným uživatelům bude zasílat informace o blokovém čištění v jejich ulici či sídlišti. Lidé se o čištění dozvědí emailem nebo SMS zprávou. „Je to další snaha o to, aby byli lidé dopředu informováni o blokovém čištění ulic, aby se na to mohli připravit. Hlavně aby přeparkovali svá auta,“ uvedl k nové službě lounský místostarosta Jan Čermák.

Město by za zapojení do tohoto systému mělo platit jedenáct a půl tisíc korun ročně. Spustit by se měl na jaře. „Na podzim vyhodnotíme využívání této služby a uvidíme, kolik lidí z Loun ji využilo. Poté se rozhodne, zda v tom budeme pokračovat,“ doplnila Kamila Jarolímková z kanceláře starosty. Zapojení do systému rada města schválila již v únoru. Externí firma potřebovala určitý čas na zadání dnů, časů a míst do systému, aby ho mohla pro město Louny spustit. Do zahájení čištění by měl být aktivován.
Odtažení vozu během blokového čištění, které v Lounech začíná 28. března, se může majitelům prodražit. Novela zákona o pozemních komunikacích navíc ukládá povinnost vrátit vozidlo na místo, odkud bylo odstraněno, nebo na jiné vhodné místo v bezprostředním okolí, kde by bylo viditelné z místa, odkud bylo odtaženo. To sebou samozřejmě nese nepříjemnosti pro majitele vozu a také dvojnásobné náklady stanovené za odtah. V Lounech odtahy provádí Technická správa města Loun. Maximální cena za odtažení vozu je v Lounech stanovena na patnáct set korun za dokončený odtah. Pokud bude auto po vyčištění nebo na žádost majitele vráceno zpět na místo, je částka dvojnásobná, tedy tři tisíce korun. Komunikace v ulicích, kde je čištění prováděno, jsou označeny s dostatečným časovým předstihem příslušným dopravním značením, omezujícím stání vozidel. Lidé by si měli dávat více pozor a sledovat značení na svém parkovišti či ulici. Informace jsou dostupné také na internetových stránkách města. Pomoci by měla také nová služba cisteniulic.cz.

 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.