Nová služba upozorní občany na čištění ulic

Lucie Steklá 2017-03-29 09:55:00

Louny – Novou službu nabídne svým občanům lounská radnice. Zapojila se do systému cisteniulic.cz, který registrovaným uživatelům bude zasílat informace o blokovém čištění v jejich ulici či sídlišti. Lidé se o čištění dozvědí emailem nebo SMS zprávou. „Je to další snaha o to, aby byli lidé dopředu informováni o blokovém čištění ulic, aby se na to mohli připravit. Hlavně aby přeparkovali svá auta,“ uvedl k nové službě lounský místostarosta Jan Čermák.

Město by za zapojení do tohoto systému mělo platit jedenáct a půl tisíc korun ročně. Spustit by se měl na jaře. „Na podzim vyhodnotíme využívání této služby a uvidíme, kolik lidí z Loun ji využilo. Poté se rozhodne, zda v tom budeme pokračovat,“ doplnila Kamila Jarolímková z kanceláře starosty. Zapojení do systému rada města schválila již v únoru. Externí firma potřebovala určitý čas na zadání dnů, časů a míst do systému, aby ho mohla pro město Louny spustit. Do zahájení čištění by měl být aktivován.
Odtažení vozu během blokového čištění, které v Lounech začíná 28. března, se může majitelům prodražit. Novela zákona o pozemních komunikacích navíc ukládá povinnost vrátit vozidlo na místo, odkud bylo odstraněno, nebo na jiné vhodné místo v bezprostředním okolí, kde by bylo viditelné z místa, odkud bylo odtaženo. To sebou samozřejmě nese nepříjemnosti pro majitele vozu a také dvojnásobné náklady stanovené za odtah. V Lounech odtahy provádí Technická správa města Loun. Maximální cena za odtažení vozu je v Lounech stanovena na patnáct set korun za dokončený odtah. Pokud bude auto po vyčištění nebo na žádost majitele vráceno zpět na místo, je částka dvojnásobná, tedy tři tisíce korun. Komunikace v ulicích, kde je čištění prováděno, jsou označeny s dostatečným časovým předstihem příslušným dopravním značením, omezujícím stání vozidel. Lidé by si měli dávat více pozor a sledovat značení na svém parkovišti či ulici. Informace jsou dostupné také na internetových stránkách města. Pomoci by měla také nová služba cisteniulic.cz.

 

Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz

Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207

Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz

Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

SERVÍRKA, KUCHAŘ A POMOCNÝ KUCHAŘ VE SLANÉM

NADSTANDARDNÍ PLATOVÉ PODMÍNKY.
Kontakt: Jirka Kyselová
Tel.: 607 141 135

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

SLUŽBY

Úvěry na účet i na ruku. — Tel. 724 724 399.

SLUŽBY

H servis — voda, topení, odpady, plyn. Nouzové otevírání bytů (nonstop). — Tel. 775 623 104, 604 946 541.

Vzpomínky

Zkouška

hsjsjshdhdhs

Jindřiška Voráčková / 6.9.2017 - 6.9.2017

Je tomu již 11 let, co nás nečekaně opustila Jindřiška VORÁČKOVÁ. Kdo jste ji měli rádi, vzpomeňte s námi. Manžel a děti s vnoučaty.

Miroslav Trubač / 6.9.2017 - 6.9.2017

Dne 4. 9. 2017 uplynulo 20 let, co nás navždy opustil pan Miroslav TRUBAČ ze Zeměch. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Děkuje rodina.