Novogotický templ se 8. dubna neotevře: rozsáhlá rekonstrukce nabrala rok zpoždění, slavnostní otevření pro veřejnost se také od

Alla Želinská 2017-03-29 11:39:00

Krásný Dvůr (až) Dříve avizovaný termín sobota 8. dubna jako den, kdy se první návštěvníci rozhlédnou po krajině z gotického templu v zámeckém parku v Krásném Dvoře, neplatí. „8. dubna se Novogotický templ pro veřejnost bohužel neotevře. Nové datum prozatím nebylo stanoveno,“ sdělila pro náš týdeník minulý týden Šárka Kovaříková ze správy státního zámku v Krásném Dvoře.

Celková oprava gotického templ v zámeckém parku v Krásném Dvoře stála 21 milionů korun, z toho činí 13 milionů dotace. Zbytek doplatí ministerstvo kultury. Zpoždění podle vedení zámku nebude mít vliv na dotaci, která přijde z evropských fondů.

Původně unikátní zámecká rozhledna měla byt hotová loni v dubnu, pak kvůli komplikacím na podzim, definitivní termín otevření jedinečné památky z osmnáctého století je nakonec letos na jaře. Fascinující barevné vitráže už lidé mohou obdivovat zvenku, také ozdobné části, které byly téměř úplně rozpadlé a musely se vytvořit úplně znovu, už jsou na svých místech.

Pro veřejnost má být poprvé otevřeno v nejbližší době, osmého dubna to ale bohužel nebude. Obnova templu je už aktuálně téměř dokončena, drtivá většina stavebních prací je hotová. Zbývalo dokončit několik drobností, jarní dodělávky a instalovat expozici v interiéru. „Pravděpodobně k otevření dojde v první polovině května. Pracuje se na odstraňování vad na stavbě, které se po zimě objevily, a je třeba je opravit,“ dodala Š. Kovaříková.

Důvodů zpoždění s dokončením celého projektu obnovy templu bylo hned několik. Nečekané průtahy během výběrového řízení, památka byla také více zničená, než se předpokládalo… Na dodržení všech postupů při tak rozsáhlé renovaci památky dohlíželi odborníci, mimo jiné z Národního památkového ústavu.

Více čtěte v příštím čísle Regionu

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.