Děti u školy vyděsila psychicky nemocná žena

Lucie Steklá 2017-04-04 10:58:00

Louny – Po psychicky nemocné ženě pátrali 23. března odpoledne policisté v Lounech. Ti přijali oznámení, že se prý s nožem pohybuje v okolí Základní školy Školní v Lounech a vyhrožuje dětem. Po ženě pátrali v uvedeném místě a preventivně také u dalších lounských škol strážníci městské policie i Policie ČR. Školáci, kteří ženu viděli, byli vyděšení a zpráva o nebezpečí se rychle šířila po Lounech. Státní policisté ženu ještě týž den nakonec zadrželi.

„Ukázalo se, že jde o psychicky nemocnou ženu. Policisté ji zadrželi, nikomu neublížila. Skutek se prošetřuje jako výtržnictví a žena bude umístěna na psychiatrické oddělení mostecké nemocnice,“ uvedla k případu policejní mluvčí Marie Pivková. Jak se nakonec ukázalo, žena v ruce držela hřeben. V Lounech se jedná o známou „podivínskou“ osobu, která si často na ulici povídá sama pro sebe.
Hlášení o ženě, která vyhrožuje dětem přijala linka městské policie v 12.41 hodin. Hlídka městské policie okamžitě vyjela k Základní škole Školní, kde se měla žena pohybovat. „Od vedení školy a od svědků obdrželi strážníci i stručný popis ženy. Hlídka provedla kontrolu okolí jak této školy, tak preventivně i okolí Mateřské školy v ulici Přemyslovců a školy Otakara Jaroše. Žena již nebyla nikde viděna,“ uvedla Městská policie Louny. Získané informace byly okamžitě předány Policii ČR.
Situaci sledovalo vedení škol, na webových stránkách ZŠ O. Jaroše ředitel Vlastimil Lisse průběžně informoval o vývoji události. „V odpoledních hodinách jsem byl informován, že se v Lounech pohybovala duševně nemocná žena s nožem v ruce, která vykřikovala hesla typu „Hitler vás zabije“. Obratem jsme informovali rodiče dětí v mateřské škole, zaměstnance, děti v družině a na odpoledním vyučování s doporučením městské policie,“ uvedl ředitel. Později uvedl na pravou míru informace, že se žena pohybovala u ZŠ Školní, nikoliv u ZŠ Jaroše. Policie po ženě pátrala, ale také pracovala s možností poplašné zprávy.
Druhý den ředitel školy rozhlasem školáky informoval o tom, že byla hledaná žena zadržena. „Situace se hned vysvětlila. Jednalo se o duševně nemocnou, neškodnou, ženu, která si mluví sama pro sebe. Reagovala na narážky dětí s hřebenem v ruce,“ dodal ředitel k situaci. I přes dobré zprávy byli žáci první hodinu poučeni o tom, jak se zachovat, kdyby k této situaci opravdu došlo. „Zároveň musím poděkovat městské a státní policii za pokyny a průběžné informace,“ dodal, V. Lisse.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.