Na zámek místo turistů přijdou pracanti

Jan Vnouček 2011-10-09 00:00:00

Krásný Dvůr – Turistická sezóna na Státní zámku Krásný Dvůr pomalu končí. Takže přišel čas na její zhodnocení. Na pořad dne se také dostala podzimní údržba památky a nezbytné opravy a vylepšení návštěvnického pohodlí. Již v září začala rekonstrukce vstupní brány na nádvoří.  Zatím se vyměnil pojezdový mechanismus, na jaře dojde ještě k repasu dřevěných vrat a nově se omítnou zděné sloupy.

„Kdysi se pojezd zalil betonem příliš mělce, kladky se proto vlivem mrazů přes zimu zvedaly. Brána šla pak špatně zavírat a otvírat, což poškozovalo i sloupy. Teď se tam do nezámrzné hloubky zabetonovaly nové ocelové pojezdy, které po kolejnicích lépe jezdí. Boužel mi nepovolili kovovou bránu, která není ta těžká a nepodléhá tolik povětrnostním podmínkám,“ stěžuje si trochu Andrea Minaříková.
Začátkem října se dále mělo začít s budováním přípojky ke kanalizačnímu řadu. „Konečně na ni připojíme toalety a sociální zařízení. Ale musí se to stihnout do adventního jarmarku, protože s ebud ekopat i na nádvoří,“ uvedla kastelánka . V zimních měsících dojde též na rekonstrukci stávajících sociálních zařízení pro návštěvníky. V současné době se zatím zpracovává projektová dokumentace. „Snad na to vyhádáme nějaké peníze,“ doufá Minaříková.  Aby toho nebylo málo, pustí se na podzim také do renovace cesty od Tisíciletého dubu k Voliéře, kterou letos poškodila povodeň. „Ta vymletá cesta nás hodně pálí. Je hrozné, v jakém je stavu, proto už nechci čekat  na peníze na celkovou revitalizaci parku a opravíme ji sami s odborným dozorem,“prozradila.
Zatímco majitelé a provozovatelé koupališť nad letošním létem pláčí, zámecká kastelánka je se statistikami vcelku spokojená. Oproti loňsku totiž návštěvníků mírně přibylo a zatím není nouze ani o říjnové zájezdy. Od dubna do konce září si interiéry barokní památky prohlédlo 9 123 platících zájemců přitom vloni to za stejnéobdobí bylo jen 9 020 lidí.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.