Strážníkům pomůže s toulavými kočkami odchytová klec. Lounská radnice zahájila kastraci ve městě

Jarka Cibulková 2017-04-19 10:50:00

Louny – K plošné kastraci toulavých koček přistoupila radnice v Lounech. Problém s toulavými kočkami se řeší již delší dobu. Komise životního prostředí doporučila již ke konci srpna loňského roku provádět kastraci koček plošně. Kastrace koček se praktikuje již v mnoha městech republiky, například v Praze, Chebu, Děčíně a Zlíně. Jedná se o humánní způsob, jak řešit problematiku toulavých koček na území města.

Do výběrového řízení na kastraci toulavých koček v Lounech zaslali nabídky na radnici tři veterináři. S nejnižší cenou byl vybrán Jiří Mareš, za kastraci kočky mu bude zaplaceno 575 korun a za kastraci kocoura radnice zaplatí 399 korun. Cena zahrnuje i pokastrační péči, poté bude zvíře vypuštěno do původního teritoria.
„Celá tato akce je založena především na náhodných odchytech hlavně za pomoci občanů. Ve spolupráci s Městským úřadem Louny se strážníci pokusí i o odchyt koček za pomoci odchytové klece. Tu nově lounská radnice objednala minulý týden, její cena je stanovena na 4 500 korun. Strážníci nedělají žádný cílený odchyt toulavých koček a to proto, že to v reálu není možné. Toulavé kočky se nedají jen tak chytit a strážníci mají i jiné důležitější úkoly. Kastrace toulavých koček bude postupně probíhat na celém území města, v počátku se jedná o sídliště Nad Tratí, konkrétně lokalita U Pramene,“ popsal odchyt ředitel Městské policie v Lounech Radek Baláš.
Radnice prosí občany, aby své domácí kočky nevypouštěli na veřejná prostranství, nebo je označili – obojkem, čipem, tetováním či nějakým vrubem v uchu, aby se předešlo případným nedorozuměním. V případě nálezu toulavé kočky, prosím, kontaktujte městskou policii na telefonním čísle 156. Jednotlivé termíny a lokality odchytu budou postupně zveřejňovány na webových stránkách města.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy