Město chmele hostilo nejlepší půlmaratonce. Domácí závodnice doběhly na stupně vítězů

Redakce 2017-04-29 00:07:00

O velikonoční neděli proběhl již 5. ročník Žateckého půlmaratonu a běhu na 10 km. Závod měl tentokrát přívlastek mistrovství České republiky veteránů v půlmaratonu. Na startu se sešla řada kvalitních běžců z celé republiky, od nadějných juniorů až po nejzkušenější veterány.

V střídavém aprílovém počasí se na start půlmaratonu postavilo celkem 216 borců. V novém traťovém rekordu 1:14:47 doslova prolétl tratí závodu Vlastimil Flégl z Vrchlabí stíhaný Richardem Pletichou z Kadaně a Jiřím Brychtou z Nového města na Moravě. Ze žateckých borců se nejvýše umístil Michal Šupol na celkovém 15. místě. Obrovským úspěchem pak bylo umístění domácích běžkyň. Půlmaraton v celkovém pořadí a současně na MČR ve své věkové kategorii 40–44 let na prvním místě doběhla domácí Petra Bulecová také v rekordním čase 1:28:25 před druhou žateckou běžkyní Gabrielou Korbášovou v čase 1:32:08 a třetí Romanou Lubinovou z Karlových Varů. Na medaili dosáhla i domácí kondiční běžkyně Dagmar Forejtová v kategorii do 39 let. Těsně pod stupínky vítězů ve svých věkových kategoriích se umístili další Žatečáci Marek Smištík a Milan Zaťko. Ve startovním poli nechyběla zakladatelka Žateckého půlmaratonu Monika Slavíková.  Doprovodný běh na 10 km se vydalo celkem 204 běžců. Závod ovládli Jakub Stejskal za 36:02 a Zuzka Rusínová za 40:29. Z domácích běžců se nejlépe umístili Filip Urban na prvním a Luboš Krátký na třetím místě v kategorii juniorů a Eliška Korbášová na druhém místě v kategorii žen. Vysoko v celkovém pořadí byli i další žatečtí běžci, trenér atletů Honza Bajbora, atleti Petr Kořán a Luboš Krátký. Potěšující byla opět obrovská účast běžců a běžkyň ze Žatce a blízkého okolí. Doprovodného dětského běhu se účastnilo celkem 82 dětí, které nadšeně proběhly svojí 450 metrovou trať. Díky obětavé práci několika desítek pořadatelů Hopman teamu závod proběhl hladce a navzdory střídavému počasí potvrdil stoupající zájem o kondiční a vytrvalostní běh. Celková účast více než 500 běžců všech věkových kategorií je příslibem, ale i závazkem do dalšího ročníku Žateckého půlmaratonu. (Miroslav Urban)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.