Výsadba dřevin ve městě má být postupná

Lucie Steklá 2017-05-04 11:25:00

Louny – Lounská radnice má novou koncepci pro plánování výsadby dřevin ve městě. Návrh vzešel od komise pro životní prostředí, schválili ho radní. Základní myšlenkou projektu je, že výsadba by měla být prováděna systematicky s výhledem na několik let či desetiletí dopředu a opírat se o harmonogram postupné obnovy dřevin. Prvním krokem bude inventura zeleně, z níž bude koncepce vycházet. „Prvotní zaměření koncepce bude především na větší ozeleněné plochy z důvodu zajištění provozní bezpečnosti. Aktuálně byla zpracována projektová dokumentace týkající se revitalizace Masarykových sadů, která vychází z dendrologického posudku, zpracovaného v roce 2015,“ uvedla Kamila Jarolímková z kanceláře starosty města s tím, že součástí je také návrh náhradní výsadby.

Dalším cílem plánu budou místa s nevhodně vysazenými stromy v těsné blízkosti domů. Komise doporučila rozdělit vypracování koncepce na dílčí lokality s postupným kácením a logicky navazující výsadbou tak, aby k obnově docházelo plynule a smysluplně.  „Cílem koncepce je předejít chybám v minulosti, kdy byly na území města nahodile vysazovány zcela nevhodné dřeviny, které se dnes musí odstraňovat,“ dodala. Jako příklad uvádí několik desítek dožitých topolů, jejichž kácení proběhlo nedávno nebo skupin jehličnanů vysázených v 70. letech v panelových sídlištích v těsné blízkosti domů.
Plánování výsadby dřevin počítá se zavedením systému údajů týkajících se konkrétní dřeviny. Zpočátku bude koncepce obsahovat údaje získané na základě inventury, následně budou průběžně doplňována širší a konkrétnější zjištění. „Bude se jednat například o informace, zdali bude v plánu dře-vinu odstranit či se bude jednat o jiná opatření k zajištění bezpečnosti. V případě odstraňování bude s dostatečným časovým předstihem doplněn návrh na náhradní výsadbu s ohledem na vhodnost dřevin pro daný prostor.
Ohled bude brán i na potřeby živočichů žijících ve městě, zejména ptactva. Současně se zavedením systému se předpokládá, že budou vytipovány vhodné plochy pro případy, že nelze provést náhradní výsadbu na původním místě,“ vysvětlila Kamila. Jarolímková.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol