Soud potrestal zastupitele trestním příkazem. Zastupitelé Postoloprt se odvolali, případ bude projednáván klasickým jednáním

Lucie Steklá 2017-05-17 08:34:00

Postoloprty, Chomutov – Kvůli porušení povinnosti při správě cizího majetku bylo k soudu předvoláno deset zastupitelů Postoloprt. Sledovaný případ, vyvolaný kvůli prodeji domu na Marxově náměstí, jež prý neproběhl správně, a prodej domu zastupitelé Postoloprt schválili pod cenou, řeší soud v Chomutově.

Okresní soud v Chomutově deset zastupitelů Postoloprt potrestal trestním příkazem za prodej domu čp. 74 na Marxově náměstí. Soud rozhodl, že obžalovaní zastupitelé jsou vinni z přečinu porušení povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti a odsoudil je každého k peněžitému trestu 25 tisíc korun. Všech deset zastupitelů se proti verdiktu odvolalo, případ bude projednáván klasickým soudním jednáním.
Soud v Chomutově případ projednává na základě rozhodnutí Krajského soudu v Ústí nad Labem, kterým případ odňal lounskému soudu z důvodu příbuzenského vztahu soudců a jednoho z obžalovaných.
„Ano, věc byla skutečně delegována Okresnímu soudu v Chomutově. Tento vydal trestní příkaz u všech pachatelů,“ uvedl na dotaz Lounského Pressu státní zástupce Radim Dragoun s tím, že pokud bude z jejich strany, nebo státního zástupce, podán odpor, tento nenabývá účinnosti a ve věci bude konáno hlavní líčení. Líčení by ale neproběhlo u soudu nadřízeného, nýbrž právě soudem v Chomutově.
O podrobnostech celého sporu informovalo vedení města na svých internetových stránkách i na několika stránkách tištěného měsíčníku Postoloprt. „Vzhledem k tomu, že se množí neuvěřitelné množství spekulací o případném nezákonném jednání zastupitelů a také vzhledem k tomu, že jsem dle §103 Zákona o obcích povinen informovat veřejnost o činnosti města, vám přináším následující vysvětlení. Všechna fakta, která zde budu uvádět, mohu komukoliv dokladovat! Ano, čtení je hodně obsáhlé, ale pro správné pochopení celého procesu je tento rozsah nezbytný,“ uvádí na začátek Zdeněk Pištora, starosta města. Na zhruba patnácti stránkách textu se tak lidé dočetli celou historii prodeje domu.
Zastupitelům Postoloprt se klade za vinu, že v roce 2015 hlasovali pro prodej domu za milion korun, tedy za podstatně nižší cenu. V době převodu ale údajně cena odpovídala částce 1,5 milionu korun. Soud došel k závěru, že způsobili městu škodu nejméně půl milionu korun. Zastupitelé vinu odmítají.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy