Jiný pohled na svět v synagoze

Markéta Chalupová 2017-05-20 00:38:00

Žatec – Výstavu s přiléhavým názvem „Z kurzů“ můžete až do 9. červa zhlédnout v žatecké synagoze. Posluchačky univerzity třetího věku vám zde představí svá díla, která vytvořily pod vedením Lenky Minaříkové na kurzech textilní tvorby.

Kurzy probíhaly pod záštitou ústecké univerzity J. E. Purkyně a pořádaly se v Ústí nad Labem a v Žatci. Nyní čeká na všechny posluchačky 22. června promoce, ještě předtím vám však rády představí své práce, kterých je asi padesát, a to každý všední den mezi 15. – 17. hodinou. V synagoze bude vždy přítomna jedna z absolventek, která vám díla představí a zodpoví případné dotazy.
Kromě zvládnutí nejrůznějších technik práce s textilem jako je například savování, kreslení na hedvábí či koláže, si posluchačky z univerzity odnesly i nová přátelství a elán do dalšího života.
„Do kurzů mě přihlásila sestra. Kdysi jsem malovala, takže jsem se vrátila ke své zálibě. Výstava je vyvrcholení naší dvouleté práce. Nejvíc mě asi oslovila malba a kresba na hedvábí,“ sdělila své dojmy Milena Matoušová, která je jednou z autorek vystaveních děl.
Další z vystavujících výtvarnic Božena Babáková si z hodin odnesla nový pohled na svět a spoustu přátel: „Rozšířila jsem si obzor a vidím svět jinýma očima. Obrazně řečeno, tráva není jen zelená, ale má spousty odstínů zelené. Poznala jsem i spoustu přátel a potvrdila jsem si, že život v šedesáti nekončí, vlastně teprve začíná a stále se mám na co těšit.“
Univerzitu si pochvaluje i třetí žatecká absolventka, jejíž obrazy můžete na výstavě též zhlédnout, Jana Fejfarová: „Mám ráda tvorbu s textilem, když jsem se přihlásila, ani jsem netušila, co všechno obnáší. Naučené techniky jistě využiji i v budoucnu. Nejvíce mě zaujalo savování, vidíte při něm, jak vám obraz vystupuje přímo před očima. Další kurz sice zatím neplánuji, ale ani nevylučuji, že se někdy v budoucnu pro nějaký nerozhodnu. Velmi mě to baví.“
Lekce tedy přinesly všem zúčastněním radost z tvorby a nové zkušenosti. Působení Univerzity třetího věku tímto v Žatci jistě nekončí, Lenka Minaříková již plánuje zahájení dalších kurzů, které by mohly být i z jiných oborů.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.