Soutěž prověřila mladé záchranáře

Markéta Chalupová 2017-05-25 12:22:00

Libočany – Žáci z Lubence zabodovali v letošním ročníku Mladého záchranáře. V soutěži, ve které musí děti prokázat svou pohotovost a rozhodnost v ošetřování zraněného, či volání záchranných složek se utkalo dvanáct čtyřčlenných družstev žáků 6. – 8. tříd druhého stupně základních škol z celého lounského okresu. Své týmy na hřiště do Libočan ve středu 17. května přivezly tyto školy: P. Bezruče Žatec, O. Jaroše Louny, Lipenec a Měcholupy. Po dvou družstvech pak měly školy: Husova Podbořany, Lubenec, Kryry a Lenešice.

Žáci měli v soutěži, kterou pro ně uspořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve spolupráci s ostatními záchrannými složkami, předvést své znalosti na celkem čtrnácti stanovištích. Soutěžilo se například v pomoci raněnému z havarovaného automobilu či topografii, kde musely děti popsat, jak se zorientují v cizím prostředí, dále pak v uzlování, střelbě ze vzduchovky, ale také ve volání na tísňovou linku při vypuknutí požáru a spousty dalších užitečných činností, které se jim mohou v životě hodit.
Žatecká škola P. Bezruče skončila sice na šestém místě, ale to nevadí. „Výsledek je na to, že jsme zde poprvé velmi dobrý, jsem s výkonem dětí spokojená, musím je velmi pochválit, byly šikovné,“ chválí své svěřence jejich učitelka Jana Karasová. „Nejtěžší byla asi první pomoc raněnému, nejjednodušší nám přišla slepá mapa,“ popisují, jak se jim vedlo, šesťáci Jirka, Lukáš a Honza se svou o dva roky starší spolužačkou Pavlou, kteří tvořili žatecké družstvo.
A jak celá soutěž dopadla? První místo získali školáci z Lubence „B“ jejichž kolegové z týmu „A“ skončili třetí. Druhá pak byla škola Lipenec a čtvrtou bramborovou medaili si odvezli žáci ze školy O. Jaroše z Loun. Vítěz postoupil do krajského kola.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.