Upoutávky na Lounský press č. 21, který vychází ve středu 31. května 2017

Redakce 2017-05-30 10:24:00

  Vážné nehody opět upozornily na nutnost dostavby D7 Lounsko (lus) Bezmála ke dvěma milionům se vyšplhaly škody za dopravní nehody, jež se odehrály v minulém týdnu v okrese Louny. Bylo jich dvacet jedna, těžce zraněn při nich byl zraněn jeden člověk, dalších devět lehce. K jedné došlo na křížení I/7 u Postoloprt, před týdnem policisté v tomto místě řešili nehodu také. Křižovatka u Postoloprt je jedním z nejnebezpečnějších míst na hlavním tahu z Chomutova do Prahy.    

Osmý sraz automotoveteránů
Osmý ročník srazu automotoveteránů v sobotu přilákal do Cítolib desítky nablýskaných automobilů a motorek, ale i zemědělských strojů, dokonce i kolo. Oblíbenou akci pořádal Spolek přátel a příznivců automotoveteránů. Zaregistrováno bylo 180 vozidel, z nichž se v pravé poledne vydalo devadesát procent na spanilou jízdu okolím.

Kraj cukl majiteli zámku s trestem
Vršovice (caj) Krajský soud v Ústí nad Labem snížil majiteli zámku ve Vršovicích Miroslavu Trejbalovi trest. Lounský ho vloni odsoudil k jednoleté podmínce se zkušební dobou na dva roky za zneužívání vlastnictví. „Trest, který byl obžalovanému za spáchanou a prokázanou trestnou činnost uložen, odvolací soud považuje za nepřiměřeně přísný, nikoli však co do jeho druhu, avšak ohledně jeho výměry,“ píše se v rozsudku odvolacího soudu Krajského soudu v Ústí nad Labem.

Na hlavním nádraží začne fungovat půjčovna kol
Louny (lus) Služba, která v Lounech prozatím chybí – půjčovna kol. O jejím zřízení uvažují České dráhy. „Naším záměrem je otevřít půjčovnu jízdních kol na hlavním nádražím v Lounech, a to s nabídkou šesti kol, tři v pánské a tři v dámské verzi,“ potvrdila Radka Pistoriusová, mluvčí ČD.

Topná sezona trvala sedm měsíců
Louny (lus) Topná sezóna v Lounech byla ukončena v úterý 16. května. Letošní zima měla podle dodavatele tepla pro většinu bytů ve městě společnosti Energie Holding po třech teplotně nadprůměrných letech standardní průběh.

Erb je zpět na zámecké bráně
Odhalení znovunavráceného knížecího erbu rodu Schwarzenbergů na 1. bráně zámeckého areálu na Novém Hradě v Jimlíně se konalo minulou středu. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci zámku, ředitel Josef Kabát (druhý zprava) a správce zámku Vít Pávek (první zprava), veřejnost i zástupci kulturních spolků, které pečují o schwarzenberský odkaz na Lounsku. Hostem byl Karel Schwarzenberg (na snímku uprostřed), potomek roku, a také obnovená Schwarzenberská granátnická garda, pro niž to byl od roku 1937 první výjezd za hranice Českého Krumlova.

Chmel se pěstuje v okrese na dvou tisících hektarech
Okres Louny (lus) Pozitivní trend vývoje ploch chmelnic v České republice ukázala předběžná zpráva Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělství (ÚKZÚZ). Sklizňová plocha chmelnic se oproti loňsku v letošním roce opět zvýšila, a to o 170 hektarů na celkových 4945 hektarů v celé republice. V okrese Louny bylo vloni evidováno 2 281 hektarů plodných chmelnic.

Bazény napuštěny, koupaliště v sobotu otevírá
Louny (lus) Připraveno na letní sezonu hlásí lounské městské koupaliště. Své brány návštěvníkům otevře tuto sobotu 3. června. Během posledních týdnů v areálu koupaliště pracovali dělníci, aby připravili pro malé i velké návštěvníky co nejlepší podmínky, čeká je také několik novinek. Vstup na koupaliště bude přes turnikety.

Dobroděj na kole vyrazil na pětisetkilometrovou cestu
Louny (lus) Na více než pětisetkilometrovou trasu se vydali tři cyklisté v rámci podpory projektu Slyším tedy čtu. Cílem cyklojízdy je předávat informace o projektu dalším lidem po celé republice. Během pěti dnů Dobroděj na kole ujede 534 kilometrů napříč Českou republikou s cílem za hranicemi na Slovensku.

Šnek, machr i talent roku se volili na Skupické traktoriádě
Skupice (paj) Třetí ročník Skupické traktoriády je již minulostí. Na výborně připravené trati se prohánělo osmnáct traktorů jak domácí výroby, tak továrních Zetorů. Traktoriáda byla zahájena spanilou jízdou obcí, poté ředitelka závodu Líba Smetková seznámila závodníky s tratí a pravidly traktoriády.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol