Jíme chutně a zdravě: recepty Jarmily Hokrové. Pohanka se zastřeným vejcem

Redakce 2017-05-30 13:55:00

Dnešní doba si žádá, abychom s přípravou jídla neztráceli čas. Chceme mít všechno rychle a jednoduše. Proto saháme po instantních potravinách. Problém je v tom, že instantní potraviny jsou průmyslově nešetrně zpracovávané a při tom se ničí spousta živin. Takže ve výsledku máme sice rychlé jídlo, dostatek kalorií, ale málo vitamínů a minerálů.

Přitom existuje potravina, kterou uvaříte velice rychle, ale bohužel ji moc často nepřipravujeme. Je to pohanka. Z vlastní zkušenosti vím, že uvařit si čerstvou pohankovou kaši je stejně časově náročné, jako když jsem zkusila tu instantní. Pohanka je i skvělá příloha, stačí ji trochu obohatit o zeleninu a máte skvělé jídlo. Pokud pohanku ještě neznáte, vyzkoušejte tento recept.
Pohanka se zastřeným vejcem. Na 2 porce budete potřebovat: Pohanku – 150 g, Řepkový olej – 1 lžíci, Cibuli – 150 g, Červenou papriku – 100 g, Pórek – 100 g, Sůl, Pepř, Bobkový list,  Stroužek česneku – 1 kus a Vejce – 4 kus. Do hrnku dejte vařit vodu – přibližně 400 ml. Když začne vřít, vsypte do ní propláchnutou pohanku, přidejte bobkový list, stroužek česneku a špetku soli, přikryjte poklicí a nechte 3 minuty vařit. Potom vypněte zdroj tepla a pod poklicí nechte ještě přibližně 5 min. stát. Mezi tím očistěte a nakrájíme zeleninu a osmahněte ji na trošce oleje. A dejte vařit vejce. Můžete je udělat jako zastřená vejce, nebo je uvařit naměkko. Hotovou pohanku promíchejte se zeleninou, osolte, opepřete a podávejte s vejci.
Výživová hodnota: 489 kcal, 16 g tuky, 22 g bílkoviny, 62 g sacharidy, 6 g vláknina.
Vlastnosti receptu: Recept obsahuje optimální množství bílkovin, sacharidy s nízkým GI a malé množství tuků. Jako bonus tu máte bohatý zdroj rutinu a jídlo, které uvaříte do půl hodiny. Neobsahuje lepek a je vhodné pro diabetiky.
Existuje nepřeberné množství diet, a možná už jste jich pár také vyzkoušeli. Ale která je ta nejlepší pro vás? Každý člověk je jiný, každý má jiný životní styl, ale také jiné chutě. A proto i váš jídelníček by měl být ušitý na míru právě vám. Využijte možnost konzultace ZDARMA. Objednejte se na telefonu 777 151 594, nebo e-mailem – jarmila.hokrova@seznam.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.